Zmeň spôsob, akým rozmýšľaš

Zmeň spôsob, akým rozmýšľaš

…Nech vás Boh premení na novú osobu zmenením zmýšľania. Potom budete vedieť rozpoznať, čo je vôľa Božia, totiž, čo je dobré, milé a dokonalé. —RIMANOM 12:2

Počul si niekedy výraz: „Nemrhaj svojím talentom.“ či „Stratil si rozum?“ Naša myseľ má obrovskú kapacitu pre dobré veci, napr. učenie sa, tvorenie, rozmýšľanie a rast, al je tragédiou, ak nevyužívame jej maximálny potenciál.
Boli chvíle v mojom živote, keď som dovolila, aby do mojej mysle vstúpilo množstvo zničujúcich myšlienok – negatívne, mučivé, obviňujúce, neodpúšťajúce, zahanbujúce a vyčítavé myšlienky. Problémom bolo, že som nevedela, že svoje myšlienky môžem kontrolovať či si vyberať, na ktoré myšlienky sa zamerať a ktorým veriť.

Neuvedomila som si, že ak som rozmýšľala nad niečím, čo nebola pravda, mala som moc to zastaviť. Nikto mi nikdy nepovedal, že si môžem vybrať, o čom mám rozmýšľať. Povedal ti to niekto niekedy? Ak nie, tak ti dnes hovorím, že nemusíš dovoliť svojim myšlienkam, aby ťa ovládali. Môžeš sa rozhodnúť rozmýšľať a zamerať sa na Božie myšlienky!

Rimanom 12:2 hovorí, „Nech ťa Boh premení… zmenením zmýšľania.“ Boh ti chce pomôcť vyhrať boj v mysli. Ako to vyzerá v praxi?

Toto mi fungovalo nespočetnekrát a viem, že to bude fungovať aj tebe. Keď budeš najbližšie zápasiť vo svojej mysli chcem, aby si sa zastavil a našiel niečo konkrétne, za čo môžeš Bohu poďakovať. Povedz Mu, aký si vďačný za Jeho dobrotu a rôzne spôsoby, ktorými požehnal tvoj život. Ak to budeš robiť svedomito, tak uvidíš, ako sa tvoj život mení a veci sa zlepšujú.

Mojou nádejou a modlitbou je, aby si poznal moc, ktorú ti Boh dal, a aby si každý deň vo svojich myšlienkach kráčal v plnosti Jeho lásky!


Modlitba

Bože, chcem zažívať Tvoju moc vo svojom myšlienkovom živote. Rozhodujem sa upriamiť sa na Tvoju dobrotu a lásku ku mne. Bez ohľadu na prichádzajúce negatívne myšlienky viem, že si oveľa väčší a lepší.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon