Zmena je dobrá vec

Zmena je dobrá vec

Keď my všetci s odhalenou tvárou akoby v zrkadle pozeráme na slávu Pána, premieňame sa na taký istý obraz v stále väčšej sláve – a to všetko mocou Pána, ktorý je Duch. 2. Korinťanom 3:18 (SEB)

Chcem rásť a vidieť zmenu, a som si istá, že vy tiež. Chcem vidieť zmenu v mojom správaní. Chcem vidieť pravidelný pokrok. Napríklad, chcem viac stability. Chcem chodiť vo väčšej miere lásky a vo všetkom ovocí Ducha. Chcem byť láskavá a dobrá k ostatným, aj keď sa necítim dobre alebo práve nemám dobrý deň. Aj keď sa veci dejú proti mne a nefungujú tak, ako by som chcela, neustále chcem zjavovať charakter Ježiša Krista.

Vďaka moci Ducha Svätého v nás, môžeme byť radostní, milí a láskaví, aj keď sa veci nevyvíjajú podľa našich predstáv. Sme schopní zostať sebaistí, keď všetko okolo nás sa zdá byť „nemotorné“, keď sa zdá, že všetko sa proti nám „spiklo“, aby sme stratili trpezlivosť, hnevali a rozčuľovali sa.

Kľúčom pre mňa bolo naučiť sa, že Boh ma mení skrze svoju milosť a nie skrze moje úsilie zmeniť samu seba. Pretrpela som mnoho rokov bojovaním sama so sebou, kým som objavila Božiu moc zmeniť ma kúsok po kúsku.


Takto nás Boh mení: Najprv nám niečo zjaví a potom čaká, kým sa rozhodneme dôverovať Mu s tým predtým, než prinesie svoj charakter do danej oblasti nášho života.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon