Zväčši svoje sebaprijatie

… tvoja účasť vo viere prejavovala poznaním všetkého dobrého, ktoré je vo váš a smeruje ku Kristovi. – FILEMONOVI 1:6

Možno nemáš o sebe vysokú mienku, ale Boh chce, aby si vedel, kým si v Kristovi a mal sa rád. Tu je päť praktických rád na zvýšenie svojho sebaprijatia a sebavedomia cez poznanie, kým si v Kristovi:

  1. Nikdy nehovor o sebe negatívne. Komunikácia vo viere je efektívnejšia, keď v sebe oceňuješ každú dobrú vec vďaka Ježišovi Kristovi, a nie keď sa zameriavaš na svoje slabosti a nedostatky.
  2. Vyhni sa porovnávaniu sa s ostatnými. Peter sa stretol s touto prekážkou, keď sa porovnal s druhým učeníkom. Povedal: „… Pane, a tento čo?A Ježiš mu povedal: Ak chcem, aby zostal (prežil, žil), dokiaľ neprídem, čo teba do toho? Ty poď za mnou!“ (Ján 21:21-22). Nie sme povolaní porovnávať sa, len prispôsobiť sa.
  3. Nechaj Boha určiť tvoju hodnotu. Pamätaj, že si bol Ním prijatý kvôli Ježišovi.
  4. Viď svoje nedostatky reálne. Je v poriadku vidieť, kde sa potrebuješ zlepšiť, ale oceňuj svoj pokrok.
  5. Objav svoj skutočný zdroj sebavedomia. Ak dôveruješ Bohu, nevieš inak, len mať zdravý postoj. Urob to najlepšie čo vieš a výsledky nechaj na Neho.

Modlitba

Bože, ďakujem Ti, že ma prijímaš aj keď mám problém prijať sám seba. Pomôž mi oceniť dobré vlastnosti, ktoré si mi dal a vidieť svoje nedostatky reálne, kým nájdem sebavedomie v Tebe.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon