Будьте милостиві до своїх ворогів

Будьте милостиві до своїх ворогів

Клікніть тут щоб прослухати аудіоверсію статті

Ви чули, що сказано: Люби свого ближнього, і ненавидь свого ворога. А Я вам кажу: Любіть ворогів своїх… – Матвій 5:43-44

Мені дуже подобається кінофільм «Ель Сід» — у ньому розповідається про чоловіка, який об’єднав Іспанію й став великим героєм. Впродовж багатьох століть християни воювали з маврами. Вони ненавиділи й вбивали одне одного. Під час однієї такої битви Ель Сід захопив у полон п’ятьох маврів, але вирішив їх не вбивати, бо усвідомлював, що вбивство ніколи нікому не допомагало. Він твердо вірив, що прояв милосердя до ворогів змінить їхні серця, і тоді обидві групи зможуть зажити в мирі.

Один із маврів, захоплених Ель Сідом, сказав: «Вбити може будь-хто, та тільки справжній цар здатний на прояв милосердя до своїх ворогів». Завдяки доброму вчинку Ель Сіда його закляті вороги вирішили стати його друзями й об’єднатися з ним у союз.

Ісус — справжній Цар. Він милосердний і добросердечний до всіх — навіть до Своїх ненависників. То невже ж ми не повинні наслідувати Його прикладу? Чи можете ви просто зараз згадати когось такого, до кого могли б проявити милосердя? Якщо ви будете благодушні й милостиві, особливо до своїх ворогів, то подібне ставлення може стати одним із найвагоміших і найбільших досягнень у вашому житті.

Відкрийте шлях для перемін — помоліться

Боже, це зовсім нелегко, та я прагну бути людиною, що проявляє милосердя до всіх, навіть до своїх ворогів. Я приймаю рішення, завдяки Твоїй благодаті бути милостивою й добросердою людиною.

Клікніть тут щоб прослухати аудіоверсію статті

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon