Дух або плоть

Дух або плоть

(Через це) кажу: ходіть (і живіть завжди) за (Святим) Духом, (будьте чутливі до Нього й дозволяйте Йому скеровувати вас; бо тоді ви точно) не вчините пожадливостей (і бажань) тіла, (тобто неосвяченої Богом людської природи.) —До Галатів 5:16, АМР

Зазначу, що так само, як коня можна навчити тримати одне вухо розвернутим у напрямку голосу його хазяїна, ми теж повинні бути готові завжди слідувати за Господом. Хай куди Він нас веде, хай сприятливий чи ні обраний Ним для нас час, хай ми невпевнені, що погоджуємося з Його керівництвом, все одно маємо фокусуватися на Богові. Звісно, не завжди ми схвалюємо те, що Він наказує нам робити. Проте маємо усвідомити, що для успішного слідування за Богом, іноді нам доведеться казати “ні” своїй плоті. Безперечно, це змушуватиме її страждати. Бувають випадки, коли ми скачемо галопом на повній швидкості в одному напрямку, та раптом Господар велить нам зупинитися, розвернутися й кардинально змінити напрямок руху. Без сумніву, коли ми не досягаємо чогось свого запланованого, це завдає нам болю. Однак, зрештою, ми розуміємо, що Божі шляхи — завжди найліпші.

У наведеному вище вірші апостол Павло пише про конфлікт, що точиться між духом людини та її плоттю. Слідуючи керівництву Духа, нам не вдасться задовольнити або виконати бажання плоті, що відводять убік від усього приготованого Богом. У цьому вірші не сказано, що пожадливості тіла врешті-решт зникнуть; нам завжди доведеться боротися з ними. Та за бажання слідувати за Духом нам буде більше не до снаги виконувати пожадання плоті — і тоді диявол нізащо не досягне свого, не втілить свій задум у нашому житті. Повірте, ми завжди відчуватимемо війну, що точиться всередині нас, коли приймаємо рішення йти за Богом. Наше тіло й Божий Дух зазвичай не погоджуються між собою, і тоді в нас виникає спокуса догодити плоті, давши їй комфорт і зручність. Проте всім потрібно навчитися підкорятися Божому Духові, долаючи плотські спокуси й пожадливості. Тож прийміть сьогодні рішення: не дозволяйте своєму тілу керувати вами, натомість завжди прислухайтеся до спонукань Божого Духа й невпинно слідуйте за Ним.

СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Господь прагне дати вам усе, що дбайливо приготував для вас, тобто тільки найкраще.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon