Не поспішайте з висновками

Не поспішайте з висновками

(Будьте щирі й) не судіть за обличчям, (поверхнево, не вдумавшись у суть,) але суд справедливий (і праведний) чиніть! —Іван 7:24, АМР

У нашому сьогоднішньому вірші представлене дуже чітке й конкретне слово від Бога, з яким Він звертається до нас. Отож Господь наказує нам ніколи не оцінювати людей поверхнево й не судити їх, спираючись на зовнішній вигляд.

Упродовж багатьох років я мала хибну звичку судити інших людей похапцем. Зауважу, Бог кілька разів дуже серйозно звертався до мене з цього приводу, і врешті-решт я усвідомила, як це небезпечно — оцінювати людей необдумано й поверхнево. Перш ніж почати когось судити або оцінювати, маємо приділити час, щоб довідатися, ким ця людина є насправді. Ми можемо схвально ставитися до когось, бо нам здається, що ця людина — велике цабе, тоді як насправді вона — ніхто. Або ми можемо зневажати людину через її зовнішність або поведінку, тоді як насправді вона є дивовижною особистістю. Повірте, у кожного є свої маленькі особливості, дивні звички й учинки, які іншим людям не завжди легко зрозуміти. Проте зазначу, Сам Бог не судить нас, спираючись на зовнішність, тому маємо в цьому Його наслідувати.

Давид ніколи не став би царем, почни люди поверхнево його оцінювати, спираючись на зовнішність. Пригадайте, як найменшого з дітей, Давида зневажала навіть його власна родина. Проте не Бог — Він бачив його серце, серце пастиря. Господь роздивився у Давиді справжнього поклонника з чистим серцем, гнучкого й податливого в Його руках. Саме ці якості Бог високо цінує в людині. Проте варто зазначити, що не завжди їх наявність є очевидною з першого погляду.

Тому принагідно дуже раджу вам шукати Бога й дозволити Святому Духові звертатися до вас, показуючи те, що відбувається в серці різних людей. Адже Він — знавець сердець усіх людей, і тому як ніхто інший підкаже, чи варто вам їх остерігатися, або ж, навпаки, слід розвивати з ними стосунки. Довіряйте Господу й не покладайтеся на власне розуміння; слідуйте за Ним і не поспішайте з висновками — краще вам ліпше пізнати людей і розвинути з ними щирі стосунки.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Майте до інших людей таке ж ставлення, яке хотіли б самі переживати від них.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon