Не треба “просто” молитися

Не треба "просто" молитися

Принесіть же ви всю десятину (від свого прибутку) до дому скарбниці… і тим Мене випробуйте, промовляє Господь Саваот: чи небесних отворів вам не відчиню, та не виллю вам благословення аж надмір? —Малахія 3:10, АМР

Один із різновидів молитви — часто його чую від людей, та й сама неодноразово так молилася — це так звана “просто” молитва, що звучить приблизно так: “Господи, ми просто дякуємо Тобі за цю їжу”, “Боже, ми просто прохаємо Тебе про захист”, “Батьку, ми просто приходимо до Тебе сьогодні в молитві”, “О, Боже, якби Ти просто допоміг нам у цій ситуації, ми були б Тобі дуже вдячні”. Ви розумієте, що я маю на увазі? Коли ми молимося подібним чином, складається враження, ніби ми боїмося попрохати в Бога чогось надмірного.

Що до суті слова “просто”, воно може означати “легко й вільно” або “щиро й по правді”, але також не виключено й інше значення: “тільки нам вистачило б” або “хоча б не вмерти від недостачі”. Даруйте на слові, але Бог прагне дати нам надмірно, рясно, щедро й набагато більше за все, на що ми наважимося сподіватися, про що будемо прохати або що зможемо собі уявити (див. До Ефесян 3:20). Він бажає відкрити небесні вікна й вилити на нас Свої благословення, то чому ми повинні приходити до Нього й прохати про щось, чого ледь вистачило б? Чому маємо наближатися до Бога так, ніби боїмося прохати в Нього про щось надмірне? Коли ми приходимо до Господа таким чином, складається враження, ніби ми не віримо в Його щедрість і добрість. Нам слід чітко усвідомити, що Бог — не Той, Хто дає “просто” щось таке, чого нам ледве вистачило б, аби протягнути ще один день; Його бажання кардинально протилежне — благословити нас рясно, “аж надмір”, як сказано в наведеному вище вірші.

Бог не хоче чути боязких, невпевнених молитов, де звучить слово “просто”. Його бажання — слухати сміливі, переконливі, сповнені віри молитви від людей, упевнених у своїх стосунках із Ним.

СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Коли йдеться про молитву, слово “просто” зазвичай є зайвим.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon