Сильна молитва не завжди має бути довгою

Сильна молитва не завжди має бути довгою

А як молитеся, не проказуйте зайвого, (не примножуйте кількості слів і не повторюйте того самого знов і знов,) як ті погани… не вподобляйтеся їм, бо знає Отець ваш, чого потребуєте, ще раніше за ваше прохання! —Матвій 6:7–8, АМР

Один із різновидів найбільшої брехні, що сатана намагається підсунути людям, — це те, що молитва має бути довгою. Він змушує нас вважати, що молитва стає дієвою тільки тоді, коли молимося кілька годин поспіль. Однак я знаю, завдяки вивченню Божого Слова та з власного досвіду, що час не є вирішальним фактором при визначенні сили молитви. Як не факт, що могутня молитва має бути надто довгою, вона й не обов’язково повинна бути надто короткою. Насправді Богові байдуже щодо тривалості наших молитов. Натомість в останніх Він цінує щирість, непідробну віру, якої вони мають бути сповнені, а також скерування Святого Духа.

Як на мене, час від часу ми так сильно зосереджуємося на словах, які промовляємо в молитві, що вони починають втрачати силу. Принагідно хочу ще раз підкреслити: звісно, немає нічого поганого в тривалих молитвах. Як йшлося раніше, я вірю, що ми повинні приділяти певний час спілкуванню з Господом у молитві. І наша готовність (або, навпаки, неготовність) проводити час із Богом впливає на якість наших із Ним стосунків — наскільки особистими, близькими й тісними вони будуть. Проте я не вважаю, що навіть молись ми старанно та вкладай у молитву певну кількість годин — і обов’язково почуємо голос нашого Господа, поговоримо з Ним. Якщо ми молимося винятково через почуття обов’язку або попри відсутність спонукань Святого Духа, то навряд чи досягнемо мети. Коли певні життєві ситуації на ділі вимагають від нас тривалої молитви й відчайдушних спроб почути Божий голос, Його відповідь, тоді ми дійсно повинні докласти до молитви максимум зусиль і часу — стільки, скільки знадобиться. Однак пильнуймо, щоб наші молитви не перетворювалися на довгі й нудні, єдина ціль яких — “відмітка в небесному реєстрі”.

СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Нехай ваші молитви будуть щирими й сповненими непідробної віри, веденими й скерованими Святим Духом.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon