Стережіть своє серце

Стережіть своє серце

Над усе, що лише стережеться, серце своє стережи, бо з нього походить життя. – Приповісті 4:23

У книзі Приповістей 4:23 сказано, що ми повинні «стерегти своє серце понад усе, бо з нього походить життя». Подумайте лишень про це! Те, що відбувається у вашому серці, рано чи пізно проявиться у вашому повсякденному житті. Все, приховане від сторонніх очей, зрештою знайде вихід назовні, і тоді всі оточуючі це побачать. Хоча б з цієї єдиної причини надзвичайно важливо пильнувати, що ми впускаємо у своє серце. Я не хочу, аби щось огидне, грішне й егоїстичне пробралося в моє серце і зруйнувало стосунки з іншими людьми ― не сумніваюся, ви теж цього не хочете стосовно свого життя. Тож, мусимо захистити своє серце, навчившись контролювати свої думки, слова, вчинки, світогляд і загальне ставлення до життя. Те, про що ви думаєте, зазвичай проявляється в тому, що ви говорите. Ваші слова впливають на ваше самопочуття, а це, в свою чергу, проявляється у загальному ставленні до життя. У повсякденному житті саме ваша реакція на обставини визначає, маєте ви мир у серці і внутрішній спокій або втрачаєте рівновагу у будь-якій напруженій, важкій ситуації. Від цього залежить ваше спілкування з іншими людьми ― зі співчуттям, розумінням або з осудом і зарозумілістю, ― особливо коли у ваших з ними поглядах немає нічого спільного!

Жити набагато легше, зокрема мені, коли з самого початку я маю благочестиві думки і наміри. Ви, зі свого боку, за бажання можете спробувати зробити так, щоб ваші приховані думки не впливали на слова і ставлення. Та навряд чи це спрацює. Праведні, благочестиві думки ― це правильний шлях, стати на який можна тільки проводячи час у Божій присутності. Нехай Святий Дух наповнює ваше серце Своєю добрістю!


Відкрийте шлях для перемін — помоліться

Боже, я прагну, щоб моє серце було сповнене думок і бажань, які приходять від Тебе. Я проводитиму більше часу у Твоїй присутності і зосереджуватимуся винятково на Тобі, і тоді ставлення мого серця зміниться на краще, почавши позитивно впливати на всі інші сфери мого життя.

Клікніть тут щоб прослухати аудіоверсію статті

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon