“Так” чи “ні”

"Так" чи "ні"

Чи ж то серед вас є людина, що подасть своєму синові каменя, коли хліба проситиме він? Або коли риби проситиме, то подасть йому гадину? —Матвій 7:9–10

Ми не завжди буваємо достатньо розумні, аби знати, про що молитися. Однак автор нашого сьогоднішнього вірша обіцяє, що Бог не подасть нам каменю замість хліба, який у Нього прохатимемо. Так само Він не подасть нам змії, якщо попросимо в Нього риби. Між іншим, бувають випадки, коли нам здається, що прохаємо Його про хліб, тоді як насправді йдеться про камінь. Власне цим я хочу показати, що іноді ми прохаємо в Бога щось, що нам здається добрим, однак Він знає: Його ствердна відповідь на цю молитву буде Його найгіршим вчинком по відношенню до нас.

Ми маємо здатність через власну необізнаність прохати в Бога щось потенційно небезпечне або відверто згубне для нас. Тож, безперечно, маємо бути дуже вдячними Богові за те, що Він нам цього не дає! Адже мало хто здогадується, що насправді може впустити у власний дім змію, раптом Бог відповість на його прохання ствердно. Ми повинні висловити Йому свою довіру: “Боже, я вірю, що можу прохати Тебе про що завгодно. Однак я не хочу мати чогось, що не співпадає з Твоєю волею для мого життя. Тож я довіряю Тобі, Боже. І не отримавши того, про що прохаю, я буду знати: або зараз не дуже слушний час для цього, або Ти приготував для мене дещо краще, тоді як я просто поки що не додумався попрохати про це”. Ніколи не дозволяйте собі поганого ставлення через те, що не отримуєте від Бога всього бажаного.

Бог жадає нас благословити. Він прагне, щоб ми не тільки мали бажане, проте — найліпше для нас. Отже, довіряй ми Богові по-справжньому, і тоді навіть отримавши від Нього “ні” замість “так” стосовно якогось свого прохання, ми все одно не перестанемо складати надію на Нього.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Довіряйте Богові тоді, коли Він каже вам “ні”, так само, як і тоді, коли Він дає відповідь “так”.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon