Марто, Марто…

Марто, Марто…

Господь же промовив у відповідь їй: Марто, Марто, турбуєшся й журишся ти про багато чого, а потрібне одне. Марія ж обрала найкращу частку, яка не відбереться від неї, (і в цьому її перевага)… —Лука 10:41–42, АМР

В історії, з якої взятий наш сьогоднішній уривок, Ісус прийшов провідати двох сестер, Марію й Марту. Остання була зайнята, бо намагалася все приготувати до Його приходу, — вона наводила порядок у домі, варила їсти і взагалі намагалася справити на Ісуса враження, ніби все під її контролем. Марія, з іншого боку, скористалася нагодою поспілкуватися з Ісусом. Марта розсердилася на свою сестру, а відтак попрохала її допомогти з хатніми клопотами. Вона навіть поскаржилася Ісусові, прохаючи Його поговорити з Марією, щоб та взялася до роботи! Та як не дивно, Ісус у відповідь сказав їй: “Марто, Марто…”, — ці два слова приховують у собі набагато більше, ніж можемо уявити. Вони свідчать про те, що Марта була надто заклопотана для збудування стосунків з Ісусом; вона обрала хатню роботу замість близькості з Ним і тому почала використовувати час на речі, що не мали жодного значення, таким чином проґавивши насправді важливе.

Марія ж, з іншого боку, вчинила мудро; вона скористалася можливістю. Звісно, вона могла присвятити решту свого життя хатній роботі, однак не день Ісусового приходу в її дім. Марія прагнула, аби Ісус відчув, що тут Йому раді. Він просто прийшов провідати їх із сестрою, а не влаштувати перевірку їхнього дому на чистоту. Хоча я і вважаю підтримання порядку в себе вдома справді важливим моментом, однак саме в той час не варто було на цьому зосереджуватися. Тоді Ісус, який прийшов до них у гості, мав стати єдиним об’єктом уваги.

Отож хочу нагадати всім нам і собі в тому числі, що маємо бути мудрими й не пропускати Божої присутності, коли вона стає для нас доступною. Шкода, але бувають випадки, коли відчуваючи спонукання Святого Духа молитися або провести час у Його присутності, ми натомість вирішуємо працювати або розважатися. Затямте: коли Він кличе нас, маємо негайно відповісти на Його поклик. Адже благословення, що несе в собі Його присутність, набагато краще за все інше, чим ми могли б зайнятися.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: За появи Божої присутності не пропустіть можливості нею насолодитися.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon