Святий Дух говорить до нашого духу

Святий Дух говорить до нашого духу

А як прийде, Він світові виявить (і висловить докір і догану за) гріх, і про правду, (тобто про правильний стан серця й правильне положення перед Богом,) і про суд (сповістить). —Іван 16:8, АМР

Святий Дух звертається до нашого духу, щоб докорити нам за гріх і переконати в тому, що ми є праведними перед Богом. Його докори мають довести нам, що мусимо покаятися, тобто розвернутися й обрати для подальшого руху напрямок, зовсім протилежний нинішньому. Докори Святого Духа дуже відрізняються від осуду. Повірте, мені знадобилося багато часу на розуміння цього, адже щоразу, коли Він докоряв мені за те, що не співпадало з Божою волею для мого життя, я одразу підсвідомо відчувала осудження. Господь докоряє нам, маючи на меті допомогти звестися на ноги й покинути певну хибну ситуацію. Відтак, зробивши це, ми зможемо почати рухатися до виконання Божої волі і здійснення Його плану для нашого життя. Осуд, з іншого боку, ще більше занурює нас у неприємну ситуацію, придавлюючи до землі тягарем провини.

Немає чогось поганого в здоровому відчутті сорому чи провини, коли Бог починає викривати наші гріхи. Однак почуття провини, що триває довгий час, навіть після нашого покаяння у своїх гріхах, аж ніяк не є здоровим, і, звісно, не співпадає з Божою волею для нашого життя. В історії про жінку, яку спіймали на перелюбі (див. Іван 8:3–11), Ісус демонструє, що осудження веде лише до смерті, тоді як Божа догана — до нового життя, вільного від гріха.

Оскільки Бог не засуджує нас, ми можемо сміливо молитися: “Господи, відкрий мені мій гріх. Докори за будь-які вчинки, якими порушую Твою заповідь про любов до ближнього, або за те, що заважає мені виконувати Твою волю. Нехай моє сумління завжди буде чистим і чутливим до Твого голосу. Дай мені силу звільнитися від гріха. Амінь”. Власне, така молитва зробить нас більш чутливими до Божого голосу.


СЛОВО ВІД БОГА НА СЬОГОДНІ: Тоді як Сатана засуджує нас, Святий Дух викриває наш гріх, докоряє нам за нього й допомагає змінитися.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon