6 spôsobov ako praktizovať pokoj

6 spôsobov ako praktizovať pokoj

A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, bude strážiť vaše srdcia a vaše mysle v Kristu Ježišovi. —Filipanom 4:7

Žiť v Božom pokoji je dôležité pre užívanie si života. Verím, že jedným z kľúčov pokojného života je, že denne urobíš maličké krôčiky k pokoju. Tu je pár tipov, ktoré môžeš použiť na rozvíjanie pokojnejšieho životného štýlu:

  • Selektuj, ako tráviš čas. Možno sa pokúšaš robiť veľmi veľa vecí naraz a nakoniec žiadnu neurobíš poriadne. Zhon je telo, snažiace sa robiť viac, ako chce Duch Svätý. Buď vedený Duchom Svätým.
  • Buď pripravený pekne povedať „nie“. Niekedy si naberieme veci, ktoré by sme nemali, pretože nám je nepríjemné povedať „nie“. Popros Boha, aby ti dal správne slová povedať „nie“, keď to potrebuješ.
  • Odolaj duchu okolkovania. Božie Slovo nám hovorí, aby sme sa cvičili v sebadisciplíne. Urob teraz, čo je potrebné, aby si si potom plne užíval chvíle odpočinku.
  • Eliminuj kľúčové rozptýlenia. Ak vieš, že si náchylný k rozptýleniam, napr. pozeranie TV, tak si daj isté pravidlá.
  • Nastav si hranice ohľadom prestávok v práci. Život prináša rôzne rozptýlenia, ale môžeš sa naučiť nastaviť si hranice zdravým spôsobom, aby ti pomohli pri manažovaní „rozptýlení“, napr. naplánuj si čas, keď si „dostupný“.
  • Pozmeň si svoj život. Popros Boha, aby ti ukázal nápadité spôsoby, ako ušetriť čas a starosti, napr. keď nemám čas umyť riad, tak použijem papierové taniere!

Podstatou je mať pokoj ako prioritu, urobiť pre to praktické kroky a dovoliť Bohu, aby ťa každodenne viedol do svojho dokonalého pokoja.


Modlitba

Bože, veď ma do svojho pokoja, ktorý prevyšuje každý rozum. Denne mi ukazuj kroky, ktoré môžem urobiť, aby som kráčal v Tvojom pokoji.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon