Co zrobisz?

Co zrobisz?

Nie zmęczmy się czynieniem dobra. We właściwym czasie będziemy zbierać żniwo błogosławieństw, jeśli tylko się nie poddamy. List do Galacjan 6:9 (NLT)

Świat, w którym żyjemy, będzie stwarzał nam różnego rodzaju problemy i trudności, które zrodzą w nas frustracje. Takie jest po prostu życie. Co zatem zrobisz, mając tę świadomość?

Musimy być cierpliwi i wytrwali. Innymi słowy, odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: Nigdy się nie poddawaj! Bez względu na to, co się stanie, zwycięstwo tkwi w postanowieniu, że nigdy się nie poddasz.

Pamiętaj, że w ferworze naszych zmagań Duch Święty wykonuje w nas najprawdopodobniej największą pracę. Jego nie ruszają okoliczności. Jeśli Mu naprawdę ufamy, to my również nie powinniśmy się niczym przejmować! On jest z nami nie tylko w dobrych chwilach, ale również w trudnych. Przeprowadzi nas przez każdy problem, jeśli tylko mocno się Go chwycimy i pójdziemy za Nim – to zaś oznacza sumienną modlitwę, nieustępliwą determinację, niezachwianą wiarę i poleganie na Słowie Bożym, i Jego obietnicach.

Tak wiele razy zbaczamy z drogi, gdyż zdaje się nam, że nie widzimy postępów. Diabeł uwielbia nas o tym przekonywać! Jednak pamiętaj, że w czasie pozornego zastoju Bóg może wykonywać najważniejszą pracę. Bo widzisz, w tym wszystkim nie chodzi o ciebie ani o mnie – Bóg pracuje w nas, abyśmy byli gotowi wykonać to, co On chce przez nas uczynić!

Wiem, że życie nieraz jest ciężkie. Ale wiem też, że Bóg nam pomoże, jeśli będziemy nieugięci. Trzymajmy się więc obietnicy z Listu do Galacjan 6:9 (NLT): Nie zmęczmy się czynieniem dobra. We właściwym czasie będziemy zbierać żniwo błogosławieństw, jeśli tylko się nie poddamy.

Tak więc, pozwól że ponownie zadam ci pytanie: Co zrobimy? Ja odpowiadam: Nigdy się nie poddam! A ty? Jaka jest twoja odpowiedź?

Modlitwa

Panie, wierzę, że jesteś obecny i działasz w moim życiu, nawet w trudnych chwilach. Podejmuję dziś decyzję, że zawsze będę ci wierny i nigdy nie przestanę okazywać Ci posłuszeństwa. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon