Jeśli chcesz dobiec do mety, wprowadź szpinak do diety!

by Joyce Meyer

Jeśli chcesz dobiec do mety, wprowadź szpinak do diety!

Głosząc Słowo staram się zachęcać ludzi, przypominając im, że Bóg ich kocha i ma plan dla ich życia. Jednak nie sądzę, żebym ja was naprawdę kochała, gdybym wciąż serwowała wam kazania na temat Bożej miłości! To trochę tak, jakbyśmy spodziewali się zdrowia, konsumując tylko desery. Jeśli chcesz wzrastać w Panu, musisz zadbać o zbilansowaną dietę, na którą składają się nie tylko otucha i zachęta, ale także wyraźne instrukcje jak należy postępować…

Innymi słowy: jeśli chcesz być silny jak Popeye*, musisz jeść szpinak!

Wstrętne warzywa, dzięki którym rośniesz.

Dla wielu z was najgorsze warzywa na talerzu to dyscyplina i samokontrola. Jednak wiedz, że bez nich nigdy nie będziesz w stanie spełnić marzeń i osiągnąć celów, które Bóg zasiał w twoim sercu – nie mówiąc już o życiu w sposób, który oddaje Mu chwałę. Jeśli masz zamiar wytrwać i stać się osobą, jaką On chce, abyś był, musisz wypracować w sobie karność i opanowanie.

List do Hebrajczyków 12:11 (BW) mówi nam: „Żadne karanie nie wydaje się chwilowo przyjemne, lecz bolesne, później jednak wydaje błogi owoc sprawiedliwości tym, którzy przez nie zostali wyćwiczeni”.

Nie ma nic wspanialszego i krzepiącego niż osiągnięcie takiego poziomu duchowego wzrostu, który wnosi Boży pokój do każdej dziedziny życia. Nauka dyscypliny i samokontroli przynosi bowiem żniwo pokoju, które znacznie przewyższa swoją wspaniałością krótkotrwały dreszcz emocji życia bez granic i odpowiedzialności.

Podobnie, nie ma nic gorszego od wstawania rano z wyrzutami sumienia i świadomością, że są pewne sprawy, których nie rozliczyłeś z Bogiem. Jeśli chcesz uporządkować je zgodnie z Jego wolą, musisz nauczyć się odrzucać to, co ci szkodzi i trzymać się wszystkiego, co pozytywnie wpływa na twoje duchowe samopoczucie – odpowiednich ludzi i sytuacji. Musisz zrozumieć, że Bóg stawia na twojej drodze ludzi i okoliczności, aby cię rzeźbić i polerować na obraz Chrystusa.

Może myślisz, że nauka samokontroli cię przerośnie. Mówisz: „Nie mam silnej woli”.  Jednak dyscyplina to coś więcej niż silna wola. W Ewangelii Jana 15:5 czytamy, że nie możemy nic uczynić bez Boga. Straciłam wiele lat, frustrując się i podejmując bezowocne starania, zanim zrozumiałam, że nie jestem w stanie wykonać tego, co może zrobić tylko Bóg.

Wzrastaj na trzy sposoby

Jeśli chcesz wprowadzić do życia dyscyplinę i samokontrolę, badaj Pismo, módl się i trwaj w obecności Boga – i mów mu, że wiesz, iż bez Niego nic nie możesz uczynić. Każdego dnia spędź trochę czasu z Jego Słowem. Przebywanie z Bogiem jest receptą na wszystko.

Jeśli Bóg wskazuje ci niewłaściwe postawy i zachowanie, to zamiast złościć się, że nie możesz uciec od przykrej prawdy, po prostu raduj się –  żyje w tobie  Duch Święty.

Dostosuj się do Bożej woli

Bóg zasiał w twoim sercu ziarno, które rośnie. Uwierz, że On działa w twoim sercu i rozbudza w tobie pragnienie Jego pełni życia. Możesz podlewać ziarno, szukając Go całym sobą. Im częściej będziesz się modlił, czytał i badał Pismo, tym więcej dostrzeżesz owoców Ducha, co z kolei sprawi, że zapragniesz być jeszcze lepszy.

W Jezusie Chrystusie masz wszystko, czego potrzebujesz, aby stać się takim, jakim chcesz być. Podejmij decyzję, że od tej pory podporządkujesz się dyscyplinie i autorytetowi Boga. Poproś Go, aby pomógł ci żyć w zgodzie z Jego wolą. Na początku może to być trudne, ale nie poddawaj się, a obiecuję ci, że w końcu doświadczysz pokoju, o jakim nawet nie śniłeś, gdy żyłeś tylko dla siebie.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon