Niech pokój rządzi twoim życiem

Niech pokój rządzi twoim życiem

„A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni!” List do Kolosan 3: 15 (BT)

Wszyscy mamy emocje; zawsze będą częścią naszego życia. Wierzę, że jednym z głównych celów każdego wierzącego powinna być stabilność emocjonalna. Powinniśmy szukać Boga, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy zarządzać emocjami, aby one nie zaczęły rządzić nami.

Pomyśl o tym: jeśli potrzebujesz jakiejś rzeczy, którą możesz kupić, udajesz się do sklepu i kupujesz ją. Wcześniej obiecałeś Bogu, że nie będziesz robił sobie długów. Zgodziłeś się z tym, że będziesz kontrolować swoje wydatki i nie wydasz pieniędzy na przedmioty, których nie potrzebujesz. Jednak podczas robienia zakupów zauważasz, że trafiłeś na wyprzedaż i że wszystkie towary mają obniżoną cenę aż o 50 procent. Co robisz? Czy podążasz za emocjami i ulegasz, czy raczej czekasz, aż ucichną, zanim podejmiesz ostateczną decyzję?

Bóg chce, żebyś dokonywał wyborów, które zagwarantują, że twoim życiem będzie rządził pokój. Pozwolenie, by władzę nad nim miał Jego pokój, często oznacza oczekiwanie na moment, gdy emocje przycichną, i dopiero wówczas spokojne zastanowienie się, czy naprawdę wierzysz, że to, co chcesz zrobić, jest dobre. Nie pozwól sobie na podejmowanie decyzji w emocjach. Zawsze podążaj drogą pokoju.

Modlitwa

Panie, decyduję, że moim sercem będzie rządził Twój pokój. Nie chcę podejmować decyzji w emocjach, ale pragnę spokojnie i rozważnie wybierać ścieżki, którymi chcesz, żebym podążał. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon