Codzienne uświęcanie zwykłych rzeczy

Codzienne uświęcanie zwykłych rzeczy

„Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania”. List do Rzymian 14: 5 (BT)

Często czujemy się rozdarci, walcząc o zerwanie z pospolitym życiem i codziennymi obowiązkami, aby móc powrócić tego, co święte, ponieważ czujemy, że jesteśmy bardziej święci lub też może bardziej sprawiedliwi przed Bogiem, kiedy zajmujemy się czymś, co naszym zdaniem jest święte.

Musimy zrozumieć że w rzeczywistości nie istnieje różnica pomiędzy tym, co pospolite i święte – chyba, że w naszych umysłach. Każdy nasz czyn ma zostać poświęcony Panu. Wszystko, co wykonywane jest z czystym sercem wypełnionym miłością staje się święte. Możesz wykonywać swoje codzienne obowiązki, takie jak chodzenie do warzywniaka, i będzie to równie święte jak modlitwa, pod warunkiem, że że wykonujesz dla chwały Bożej.

14 rozdział Listu do Rzymian stanowi doskonały biblijny przykład wolności w tym obszarze. Mój własny, osobisty przekład wersetów piątego i szóstego mowi, że jeden człowiek uważa modlitwy i rozważanie Biblii za czynności bardziej święte niż zwykłe obowiązki, podczas gdy inna osoba, która jest naprawdę wolna w Panu, postrzega wszystkie rzeczy tak samo (dla tej osoby są one równie święte), ponieważ wszystko, co czyni, czyni ku chwale Pana.

Zamiast oddawać Bogu tylko kawałek swojego życia, postanów dziś, że wszystko, co robisz, uczynisz świętym dzięki oddaniu teo Jemu.

Modlitwa

Boże, chcę, aby całe moje życie było święte, nie tylko jego fragment. Każdy mój czyn oddaję Tobie. Żyję, aby Cię sławić. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon