Roztropność

Roztropność

„Kto sercem mądry, zwie się rozumnym, a słodycz warg wiedzę pomnoży”. Ks. Przysłów 16: 21 (BT)

Słowem, którego nie słyszymy w dzisiejszych czasach zbyt często, jest roztropność. W odniesieniu do spraw ekonomicznych oznacza ono: „ostrożne zarządzanie”.

W Biblii roztropność, rozsądek i rozumność znaczą: „bycie dobrym zarządcą lub kierownikiem darów, które Bóg dał nam do użytku”. Dary te obejmują czas, energię, siłę i zdrowie, a nawet dobra materialne. Są to nasze ciała, jak również umysły i duchy.

Tak jak każdemu z nas został dany inny zestaw darów, tak też każdy z nas cechuje się różnymi zdolnościami do zarządzania tymi darami.

Zbyt wielu ludzi wykańcza się, nieustannie podejmując próby posługiwania się darami i zdolnościami w sposób, który nie został dla nich zamierzony przez Boga. Zamiast starać się zadowalać innych albo próbować osiągać własne, osobiste cele, powinniśmy słuchać Boga i robić to, co On uznaje za mądre.

Próby imponownia ludziom i dopasowywanie się do ich standardów nie jest roztropne. Roztropność oznacza pytanie Boga o to, jak On chce, byś wykorzystywał swoje dary, i zastosowanie się do Jego odpowiedzi. Już dziś naucz się Bożej roztropności i zacznij wcielać ją w życie, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się swoim życiem tak, jak On tego pragnie.

 Modlitwa

Boże, moim pragnieniem jest być dobrym zarządcą wszystkiego, czym mnie obdarzyłeś. Postanowiłem, że będę wykorzystywać swoje dary i umiejętności tylko dla Ciebie. Pokaż mi, jak posługiwać się nimi w Twojej roztropności i mądrości. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon