Wszystko jest na Nim ugruntowane

„On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane”. List do Kolosan 1:17 (BW)

Powyższy fragment Listu do Kolosan jest naprawdę niesamowity. Mówi nam o tym, że WSZYSTKO jest ugruntowane na Jezusie. Rety! Nawet ludzie, którzy kompletnie nie zdają sobie z tego sprawy, są również na Nim ugruntowani.

Zastanów się nad tymi słowami. Nasze małżeństwo nie będzie udane, jeśli nie zbudujemy go na Jezusie. Jeśli nie poddamy naszych relacji z ludźmi przewodnictwu Jezusa, z pewnością nic dobrego z nich nie wyniknie. Bez Jezusa również i nasze finanse będą się kiepsko miały, a nasze emocje i umysły ulegną rozstrojeniu. Wszystko pochłonie zniszczenie i chaos, jeśli nie będzie tam Jezusa.

Jeśli Jezus nie jest dla nas najważniejszy, oznacza to, że musimy przestawić nasze priorytety z głowy na nogi. Ewangelia Mateusza 6:33 mówi nam, że najpierw mamy szukać Jego Królestwa. Jeśli od początku pomylimy kolejność priorytetów, to czekać nas będzie tylko kompletny bałagan i kłopoty. Musimy żyć zgodnie z Jego wolą, tak też postępować i szukać Jego Królestwa. W praktyce oznacza to traktowanie ludzi w Boży sposób, odpowiednie reagowanie w różnych sytuacjach i gospodarowanie pieniędzmi, przyjmowanie odpowiedniego nastawienia i korzystanie z mądrych rozrywek, które pochwala Pan.

Rozpocznij tę wędrówkę jeszcze dziś – umieść Go na pierwszym miejscu w swoim życiu. Na Nim jesteś ugruntowany i zostałeś stworzony, by za Nim podążać. Twoim priorytetem w życiu musi być Pan.

Modlitwa

Boże, bez Ciebie jestem nikim. Na Tobie zostałem ugruntowany, tak jak i cały świat. Ty jesteś najważniejszy w moim życiu i będę na wszystko patrzeć z Twojej perspektywy. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon