Dogadywanie się z małżonkiem

Dogadywanie się z małżonkiem

„Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Ew. Mateusza 18: 20 (BT)

Biblia mówi, że moc znajduje się w zgodzie. To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do małżeństwa. Ja i mój mąż, Dave, mamy krańcowo odmienne od siebie osobowości, lecz Bóg zbliża nas coraz bardziej i bardziej do siebie, dzięki czemu nasze myśli zaczynają się upodabniać i każdego dnia chcemy coraz większej ilości tych samych rzeczy. Wciąż mamy dwie odmienne osobowości, ale teraz widzimy to, że Bóg połączył te różnice nie bez powodu.

Jeśli chcesz doświadczyć w swoim małżeństwie i życiu modlitewnym mocy, musisz zacząć współpracować. Podstawowe pytanie brzmi: jak niezgodna para może nauczyć się wzajemnej zgodności? Zgodność pojawia się, kiedy ludzie przestają być samolubni. Egoizm to niedojrzałe skupianie się na sobie. Kluczowa jest tutaj troska o potrzeby drugiej osoby, wola uniżania się i robienia wszystkiego, co możesz, aby zaspokoić jej potrzeby.

Kiedy do się stanie, będziesz mógł żyć w zgodzie przed Panem, gdyż On powiedział: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Zatem jeszcze dziś postanówcie, razem z małżonkiem/małżonką, że będziecie dążyć do jedności przed Panem.

Modlitwa

Boże, chcę doświadczać w moim małżeństwie mocy, która bierze się ze zgodności. Pomóż nam żyć bezinteresownie, abyśmy mogli skutecznie jednoczyć się w Twoim imieniu. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon