Podążaj za Bożą mądrością, a nie za własnymi uczuciami

Podążaj za Bożą mądrością, a nie za własnymi uczuciami

„Gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum”. Ks. Przysłów 2:6 (BW)

Kiedy pozwalamy, aby nasze uczucia żyły swoim życiem, sytuacja przestaje być zabawna. Uczucia mogą zmienić się z dnia na dzień, z godziny na godzinę, a nawet z chwili na chwilę. Często nas zwodzą. Co tu kryć – nie możemy im ufać.

Jednakże jako wyznawcy Chrystusa możemy ignorować fałszywy przekaz emocji i podążać za prawdą i mądrością. Posłużę się tu pewnymi przykładami…

Być może znalazłeś się kiedyś w tłumie ludzi i miałeś wrażenie, że wszyscy mówią  o tobie. Nie znaczy to, że naprawdę tak było. Możesz uważać, że nikt cię nie rozumie, ale to nie znaczy, że w istocie tak jest. Możesz czuć się niezrozumiany, niedoceniony, a nawet krzywdzony, ale twoje uczucia mogą być mylne – w końcu to tylko uczucia.

Musimy być ludźmi dojrzałymi, zdyscyplinowanymi i kontrolowanymi przez Ducha Świętego, którzy są zdeterminowani, żeby chodzić w Duchu. Potrzebujemy świadomego i trwałego aktu woli, aby w życiu kierować się Bożymi, nie zaś swoimi priorytetami. Choć od czasu do czasu możemy czuć się wręcz bombardowani negatywnymi emocjami, to jednak nie możemy pozwolić, by uczucia przejęły kontrolę nad naszym życiem i zaczęły je niszczyć. Przeciwnie, powinniśmy podążać za prawdą, a więc za Bożą mądrością, poznaniem i rozumem.

Modlitwa

Boże, moje uczucia często nie zgadzają się z Twoją mądrością i próbują mnie zwieść, lecz nie pozwolę, by zniszczyły moje życie. Prowadź mnie, wskazując mi Twoją prawdę, abym nieustannie był w łączności z Tobą i nie pozwalał, aby kierowały mną zmieniające się jak w kalejdoskopie emocje. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon