Podejmij działanie, które cię wyswobodzi

Niech twoje serce wypełni współczucie

„Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni”. Ew. Jana 8: 36 (BT)

Każdy z nas możę doświadczać w swoim życiu wolności, która pozwala cieszyć się wszystkim tym, co Bóg przekazał nam przez Chrystusa. Z jakiego powodu? Ponieważ Bóg nie stworzył nas niewolnikami;  jesteśmy wolni od wszewlkiego rodzaju zniewoleń. Pan tchnął w nas życie, a naszym celem powinno być radowanie się tym darem.

Dzięki własnym doświadczeniom wiem, że moje pragnienie bycia wolną nie może ograniczać się tylko do życzenia sobie tej wolności. Muszę podjąć działanie. Muszę być posłuszna Bożemu Słowu i podążać za przewodnictwem Ducha Świętego. To oznacza, że jeśli chcę widzieć efekty, to nie mogę po prostu słuchać lub czytać Biblii, lecz muszę również wykonywać to, co zostało w niej napisane.

Czy cieszysz się wolnością  w życiu? Modlę się, by Bóg zachęcił cię do szukania wolności, do której masz przystęp w Chrystusie. Jego śmierć krzyżowa wyzwoliła nas z mocy grzechu, zatem zarówno ty, jak i ja możemy uwolnić się od wszelkich problemów, jakie czyhają na nas w życiu.

Wolność jest twoja, musisz tylko zrobić krok do przodu i sięgnąć po nią. Kieruj swoje kroki śladem Ducha Świętego i bądź wolny, aby móc czerpać radość z tego wszystkiego, co Bóg przygotował dla ciebie przez Jezusa Chrystusa.

Modlitwa

Boże, odnajduję swoją wolność w Tobie. Postanawiam, że aktywnie sięgnę po uwolnienie, i uczynię to, podążając w swoim życiu za Duchem Świętym. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon