Radosne oczekiwanie

Radosne oczekiwanie

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Ew. Mateusza 7: 7 (BT)

Czy modliłeś się kiedyś o coś i czekałeś na przełom? Zastanawiasz się, dlaczego nie dostałeś odpowiedzi? Czujesz się, jakby zwycięstwo przechodziło obok ciebie? Czasami, gdy modlimy się długo i mocno o jakąś rzecz dla naszego życia, lecz nie otrzymujemy żadnej odpowiedzi, po prostu uczymy się, jak z tym żyć. Zajmujemy się swoimi sprawami i zastanawiamy się, czy albo kiedy Bóg udzieli nam odpowiedzi. Lecz wiedz, że Bóg słyszy te modlitwy i pracuje nad odpowiedzią, nawet jeśli możemy nie objawia nam wszystkich szczegółów. Nasza sytuacja może bez ostrzeżenia i nagle ulec zmianie.

Możemy więc czekać na Bożą odpowiedź biernie lub z radosnym nastawieniem. Bierny człowiek się poddaje, a ktoś, kto wyczekuje, jest pełen nadziei i wierzy, że odpowiedź czeka tuż za rogiem, gotowa pojawić się w każdej chwili. Jego wiara nie jest pasywna. Jego serce wypełnia nadzieja, w każdej chwili oczekuje rozwiązania problemu. Każdy poranek rozpoczyna, oczekując na odpowiedź. Może tak czekać i czekać… ale będzie niestrudzenie o nią prosił, aż do momentu, w którym Bóg nieoczekiwanie odmieni jego sytuacje.

Modlitwa

Boże, chcę czekać na odpowiedź z pozytywnym nastawieniem, a nie biernie. Będę niestrudzenie prosił Cię o przełom w moim życiu, gdyż dobrze wiem, że zadziałasz we właściwym momencie. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon