Wiara, która pozwala patrzeć na siebie oczami Boga

Wiara, która pozwala patrzeć na siebie oczami Boga

„Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie”. 1 List Jana 4:4 (BT)

Z czymkolwiek się mierzysz w życiu lub cokolwiek się wydarzy w przyszłości, wiedz, że Bóg już dał ci wiarę, której potrzebujesz, aby przetrwać. Może wcale tego nie dostrzegasz i nie czujesz się na siłach, ale pamiętaj, że wiara w Boga nie jest uzależniona od okoliczności czy naszego samopoczucia.

Wróg chce, żebyś sądził, iż nie masz żadnych szans; że jesteś zbyt słaby, biedny, zbyt… cokolwiek. Jednak Bóg widzi, na ile naprawdę cię stać. Patrzy na ciebie oczyma miłości. Widzi nie tylko to, kim możesz się stać, ale też wszystko, czym się obdarował – nie zaś to, co dostrzegasz ty czy inni ludzie. Kluczem do wspaniałego zwycięstwa jest więc patrzenie na siebie oczami Boga.

Jednak to wymaga wiary. Nie wystarczy, jeśli usłyszysz, że Bóg cię kocha i widzi w tobie Swoje dziecko – musisz w to uwierzyć. Aby iść do przodu i mierzyć się  z wyzwaniami, potrzebujesz wiary. I nie wystarczy ją po prostu mieć – żeby działała na twoją korzyść, musisz ją uwolnić.

Wiarę uwalniamy poprzez nasze słowa, działania i, oczywiście, przez modlitwę. Tylko od nas zależy czy będziemy działać w wierze.

1 List Jana 4:4 jest jednym z tych fragmentów Pisma Świętego, które dobrze znamy i często cytujemy. Za każdym razem, gdy mówię ten werset podczas nabożeństwa lub spotkania, ludzie się cieszą i biją brawo. Jednak ilu z nich naprawdę wierzy, że ten, którego noszą w sobie, „jest większy od tego, który jest w świecie”?

Oto cała prawda: Ten, który jest w tobie, rzeczywiście jest większy, a na dodatek cię kocha. Wzbudź w sobie wiarę, która pomoże ci spojrzeć na siebie Bożymi oczami. Nie ma znaczenia jak bardzo szatan stara się wykrzywić ten wizerunek lub jak wyglądają okoliczności, w których się znalazłeś. Nasza wiara zwycięża, dzięki Temu, który w nas mieszka!

Modlitwa

Boże, wierzę, że mnie kochasz i że dałeś mi siłę potrzebną do pokonania trudności. Jestem twoim dzieckiem i będę każdego dnia polegać na wierze, którą mi dałeś, ufając Ci i przezwyciężając każdą przeszkodę, która stanie na mojej drodze. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon