Wszyscy toczymy dobry bój

Wszyscy toczymy dobry bój

„Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą, i gdy przez rzeki, nie zatopią ciebie. Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się, i nie strawi cię płomień”. Ks. Izajasza 43: 2 (BT)

Uważam, że jednym z kłamstw, z którymi często musimy walczyć, jest to, że jesteśmy sami w walce przeciwko diabłu. Diabeł lubi nas izolować i sprawiać, że myślimy, iż jesteśmy jedynymi osobami, które przechodzą przez to, przez co właśnie przechodzimy. Prawda jednak jest taka, że wszyscy toczymy ten bój. Nie ty jeden ulegasz znużeniu. Nie jesteś jedyną osobą, która jest zmęczona ciągłym staniem na warcie i odpieraniem szatańskich kłamstw, a nawet obroną przed naporem własnych uczuć.

Muszę toczyć dobry bój wiary, tak samo jak i ty. Wokół nas jest niezliczona ilość innych chrześcijan, którzy walczą wraz z tobą przeciwko wrogowi.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Bóg jest z tobą na każdym kroku. Ks. Izajasza 43: 2 obiecuje nam, że przejdziemy przez najtrudniejsze próby, ponieważ sam Bóg idzie wraz z nami. Gdy będziemy przedostawać się przez wody, nie utoniemy, a kiedy będziemy szli przez ogień, nie spalimy się, i to wszystko dlatego, że On jest z nami.

Zatem nie trać ducha. Przyj do przodu. Bóg przyoblecze cię siłą i mądrością podczas każdej bitwy, którą stoczysz.

Modlitwa

Boże, tak bardzo dziękuję Ci za to, że jesteś przy mnie, dziękuję także za tych wszystkich Twoich wyznawców, którzy walczą ze mną ramię w ramię z naszym wspólnym wrogiem. Nie uwierzę w to szatańskie kłamstwo, które próbuje mi wmówić, że jestem sam. Jesteś wierny i zawsze jesteś z tymi, którzy stanowią ciało Chrystusa. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon