Wymykanie się standardom

Wymykanie się standardom

„Umiłowany, nie naśladuj zła, lecz dobro! Ten, kto czyni dobrze, jest z Boga; ten zaś, kto czyni źle, Boga nie widział”. 3 List Jana 1: 11 (BT)

Świat – a więc ci wszyscy ludzie, których znamy i z którymi musimy codziennie sobie radzić – nieustannie próbuje dopasowywać nas do swojego wzorca. Słowo „dopasowywać” oznacza „być podobnym w formie lub charakterze; zachowywać się zgodnie z obowiązującymi zwyczajami i tendencjami”.

W Liście do Rzymian 12: 2 napisano: „Nie bierzcie więc wzoru z tego świata”. Z kolei 3 List Jana 1: 11 nakazuje nam nie naśladować zła, lecz dobro.

Ludzie zawsze będą próbować dopasować cię do swoich foremek, co częściowo wynika z ich braku poczucia bezpiczeństwa. Czują się lepiej z tym, co robią, jeśli mogą kogoś do tego namówić. Zaledwie garstka ludzi potrafi być sobą i jednocześnie pozwala innym ludziom zachować ich własną tożsamość.

Potrafisz wyobrazić sobie, jak cudowny byłby ten świat, gdyby wszyscy tak postępowali? Gdyby każdy jeden człowiek czuł się dobrze we własnej skórze i tym samym pozwalał innym na bycie sobą? Gdyby tak było, nie musielibyśmy próbować dostosowywać się i naśladować innych.

Dziś chcę cię zachęcić, abyś uwierzył, że możesz być naśladowcą Chrystusa i że możesz wymykać się standardom świata!

Modlitwa

Duchu Święty, pilnuj mnie, abym nie wpadł w pułapkę dopasowywania się do wzorcó tego świata. Pomoż mi naśladować dobro i żyć tak, jak żył Chrystus. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon