Buď excelentný

Buď excelentný

„Všetko (dovolené, zákonné) smiem, ale nie všetko prospieva (je dobré pre mňa, účelné a výhodné, ak zvážime aj iné veci); všetko smiem, ale ja nebudem ničím ovládaný.“ (1.Korinťanom 6:12)

Boh má úžasný plán ako nás radikálne a šokujúco požehnať, ale aby sme si Jeho plán naplno užili, musíme ho radikálne a šokujúco poslúchať. Potrebujeme Božiu pomoc, aby sme zostali na ceste k Jeho požehnaniu. Požiadajte Ho, aby s vami jednal, ak existujú vo vašom živote oblasti, ktoré sa Mu nepáčia. Keď to urobí, potom na to zareagujte pohotovou a úplnou poslušnosťou.

Boh do nás vložil Ducha Svätého, aby nás viedol k dokonalému pokoju. Ak Ho počúvame, potom budeme robiť múdre rozhodnutia a budeme si užívať Jeho vedenie. V dnešnom verši vidíme, že veľa vecí je prípustných, ale nie všetko je pre naše dobro a nie je rozumné čomukoľvek dovoliť, aby riadilo naše životy.

Existuje mnoho vecí, ktoré môžeme urobiť, ale neboli by tou najlepšou voľbou a ani by nepriniesli najlepší výsledok. Pavol povedal, že by sme mali oceniť a vybrať si tie najlepšie veci (pozri Filipanom 1:10). Boh nám nadprirodzene nepovie o každom jednom kroku, ktorý máme urobiť, ale dáva nám svoje Slovo a múdrosť, a očakáva, že podľa toho budeme žiť. Nebuďte len priemerom s nádejou, ale namiesto toho sa rozhodnite byť excelentnými a vedzte, že tým potešíte Boha.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Excelentne rozhodnutia prinášajú excelentne odmeny.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon