Pravá skúška duchovnej zrelosti

Pravá skúška duchovnej zrelosti

Lebo [ak sme] v Kristu Ježišovi ani obriezka nič nevládze ani neobriezka, ale viera pôsobiaca skrze lásku. – GALAŤANOM 5:6

Viac než čokoľvek iné Boh chce, aby sme mali pravú, čistú a vrúcnu lásku k Nemu a k ostatným. Ak by sme mali v našich životoch zvládnuť iba jedinú vec, tak by sme mali milovať ľudí.

Mnoho ľudí si myslí, že znamením duchovnej zrelosti je mať veľkú vieru. Verím však, že chodenie v láske, je pravou skúškou duchovnej zrelosti a viem, že to povzbudzuje naše chodenie vo viere.

Biblia vyučuje, že viera pôsobí cez lásku. Galaťanom 5:6 hovorí na čom naozaj záleží – na viere aktivovanej, povzbudzovanej, vyjadrenej a pôsobiacej prostredníctvom lásky. Láska nie je len to, čo hovoríme alebo nejaká teória, je to skutok.

Snažiť sa chodiť vierou bez lásky je ako mať baterku bez batérie. Musíme mať svoje „baterky lásky“ vždy nabité, inak naša viera nebude fungovať! Verím, že kresťania sa dostávajú do problémov vtedy, keď sa neusilujú chodiť v láske, ako v dôležitej súčasti ich viery a vzťahu s Bohom.

Takže ži v láske a uvidíš, ako sa tvoja viera posilňuje a rastie. Ak je Božia láska na prvom mieste, tak všetko ostatné príde po nej.


Modlitba

Bože, viem, že moja viera je nepoužiteľná bez lásky. Pomôž mi žiť život pretekajúci Tvojou láskou. Veď ma, keď prijímam Tvoju lásku a keď ju dávam ostatným.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon