Pre Boha nie si prekvapením

Prv ako som ťa utvoril v lone matky, znal som ťa, a prv ako si vyšiel zo života, posvätil som ťa, za proroka národom som ťa dal. – JEREMIÁŠ 1:5

Mal si niekedy pocit, že Boh je z teba sklamaný? Zvykla som sa tak cítiť, až kým mi Boh jedného dňa nepovedal: „Vieš, Joyce, pre Mňa nie si prekvapením. Vedel som, čo dostávam, keď som ťa získal.“

Premýšľaj o tom! Boh od začiatku pozná koniec a všetky dni nášho života sú zapísané v Jeho knihe. O každom rozhodnutí, ktoré urobíme, dobrom alebo zlom, Boh vedel skôr, ako sme sa objavili na planéte Zem. Vie o každom nevypovedanom slove v našich ústach – dokonca aj o tom, ktoré povieme o rok.

Niekedy si myslíme, že Boh je z nás stále sklamaný. Je pravdou, že robíme chyby. Nemali by sme byť k nim ľahostajní – potrebujeme ich brať vážne. No aj napriek našim chybám Boh dúfa a vie, že nás dokáže zmeniť, pokiaľ zostaneme blízko Neho.
Boh z nás nie je sklamaný. Verí nám viac, ako si my veríme.

Modlitba

Pane, to, že mi veríš, je tak povzbudivé a inšpirujúce. Aj keď si sám neverím viem, že Ty mi veríš a to mi dáva silu prekonať svoje chyby a nasledovať Ťa.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon