Nauč sa dôverovať Božiemu plánu

Nauč sa dôverovať Božiemu plánu

Uvaľ na Hospodina [vrhni a zlož každú svoju starosť na Neho] svoju cestu a nadej sa (opri sa, spoliehaj sa a dôveruj) na neho, a on učiní. – ŽALM 37:5

Svoj život môžeš zjednodušiť, ak sa naučíš dôverovať Bohu. Príliš často Mu nedokážeme dôverovať. Možno v minulosti veľakrát zradili tvoju dôveru. Možno si príliš nezávislou osobou. Napriek tomu je dôležité naučiť sa dôverovať Bohu.

Je ľahké sa vystresovať a vyčerpať, keď sa vlastnou silou snažíš, aby tvoj život fungoval, ale toto nikdy nefunguje. Boží plán je vždy lepší ako tvoj vlastný. Osoba, ktorá dôveruje Bohu vie, že Jeho spôsob je najlepší.

Dôvera len tak zázrakom nevznikne. Dôvera rastie krokmi viery a zažívaním Božej vernosti. Musíš odolať pochybnostiam, strachu, neistote a možno aj svojej divokej nezávislosti, aby si žil život plný dôvery Bohu. Keď to urobíš, nebudeš musieť toľko bojovať, aby tvoj život fungoval.

Dôverovanie Bohu prináša našim dušiam nadprirodzený odpočinok a umožňuje nám žiť jednoducho a slobodne spôsobom, tak ako On chce, aby sme žili. Takže, aj keď to nedáva zmysel, dôveruj Mu a zažívaj Jeho slobodu a odpočinok.


Modlitba

Bože, Tvoje cesty sú lepšie ako moje a viem, že dôvera v moju vlastnú silu ma nikam nedovedie. Vkladám svoju dôveru do Teba. Aj keď mi to nedáva zmysel, rozhodujem sa Ti dôverovať, vediac, že Ty naplníš Svoje plány.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon