Disciplinovaný život prinesie Boží pokoj

Disciplinovaný život prinesie Boží pokoj

A pravda niktoré káznenie, keď je prítomné, nevidí sa byť radostným, lež smutným; ale pozdejšie pokojným ovocím spravedlivosti odpláca tým, ktorí ním boli vycvičení. – ŽIDOM 12:11

Príliš mnoho vecí súťaží o naše obmedzené zdroje pozornosti, energie a času.

Zvykla som sa sťažovať Bohu kvôli tomu, že môj program je preplnený. Kričala som: „Bože, ako môže niekto očakávať, že stihnem urobiť všetko, čo musím urobiť?“

Potom mi to došlo: Ja som bola tou, ktorá naplánovala môj program a nikto iný ho nemôže zmeniť, len ja! Už som viac nemohla márniť čas prianím si, aké by to mohlo byť iné, pretože prianie si nič nezmení.

Boh mi ukázal, že musím mať disciplínu, aby som si zjednodušila môj život.

A ty to musíš urobiť tiež, ak chceš svoj život spomaliť. Popros Ducha Svätého o pomoc. Môže ťa viesť a ukáže ti, aké záväzky máš urobiť a aké odmietnuť.

Najprv to môže byť ťažké, hlavne, ak si bol v minulosti nedisciplinovaný, ale odmena za disciplínu a sebakontrolu je hodná toho úsilia. Biblia hovorí, že disciplína prináša mierumilovné ovocie. Začni s disciplínou dnes a môžeš si začať užívať pokojný život, ktorý pre teba Boh má.


Modlitba

Pane, chcem zažívať pokojné ovocie disciplinovaného života. Keď som pokúšaný preťažovať a presiľovať sám seba, pomôž mi spomaliť a robiť iba tie veci, ktoré chceš, aby som robil.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon