Príjmy výzvy jeden deň za druhým

Príjmy výzvy jeden deň za druhým

Lebo veď či som ti neprikázal: Buď silný a pevný! Netras sa ani sa nestrachuj!? Lebo s tebou je Hospodin, tvoj Boh, vo všetkom a všade, kamkoľvek pôjdeš. – JOZUA 1:9

Vyzývam ťa, aby si čelil svojim výzvam jeden deň za druhým. Hľadieť na ceste priďaleko nás len dostáva do ťažkostí. Dôvera Bohu vyžaduje, aby sme Mu verili, že nám dá náš „každodenný chlieb“. Znamená to, že to potrebné dostávame väčšinou vtedy, keď to potrebujeme a nie skôr.

Výzvy sa niekedy môžu zdať neriešiteľné a ohromujúce, ale Boh je vždy s nami. Potrebujeme byť len odvážni a prijať od Neho silu. Pamätaj si, že Boh ti dáva milosť, aby si dnes urobil to, čo potrebuješ. Preto je také dôležité radšej sa zamerať na danú chvíľu, ako sa starať o zajtrajšok.

Tento princíp sa vzťahuje na mnohé ďalšie oblasti života – zbavenie sa dlhov, upratanie a zorganizovanie domu, riešenie manželských problémov, vychovávanie detí, byť načas v práci alebo dokončenie projektu. Čokoľvek potrebuješ v živote urobiť, môžeš to urobiť.

Filipanom 4:13 hovorí, že všetko vládzeš, pretože Boh ti dáva silu. Nič nie je pre teba priveľa, pretože On je po tvojom boku.


Modlitba

Bože, hoci sa výzvy predo mnou zdajú obrovské, viem, že ich môžem deň za dňom zvládnuť, pretože Ty si so mnou. Prijímam Tvoju silu dnes.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon