Udržuj Boží chrám v dobrej kondícii

Udržuj Boží chrám v dobrej kondícii

Alebo či neviete, že vaše telo je chrámom (svätyňa) Svätého Ducha, ktorý je vo vás, ktorého máte [ako Dar] od Boha, a že nie ste sami svoji? – 1.KORINŤANOM 6:19

Do mojich 64 rokov som nikdy systematicky necvičila a ani som to nebrala vážne. Chodievala som na prechádzky a robila pár vecí, aby som zostala v slušnej forme, ale cvičením som nadšená nebola. Počas tých rokov som veľakrát siahala do mojej tašky výhovoriek a nachádzala som rôzne „dôvody“, prečo nemôžem cvičiť. Pán však prehovoril k môjmu srdcu a povzbudil ma, aby som začala so serióznym cvičebným plánom, aby som mohla byť silná aj počas poslednej, tretej etapy môjho života.

Mala som už dobré stravovacie návyky a keď som poslúchla Pána a začala som chodiť do posilňovne viackrát týždenne, vstúpila som do nového životného obdobia. Vyzerala som lepšie, cítila som sa lepšie a čo je najdôležitejšie, ctila som Boha tým, že som sa dobre starala o telo, ktoré mi dal.

Ak máš v tejto oblasti priestor na zlepšenie, modli sa a pýtaj sa Boha, čo by si mal urobiť, aby si začal žiť zdravším životným štýlom. Slovo hovorí, že naše telá sú Božím chrámom. Chcem si byť istá, že Bohu sa páči Jeho chrám! Dnes sa rozhodni, že svoj chrám udržíš vo vynikajúcej forme pre Boha.


Modlitba

Pane, chcem žiť v dobrej fyzickej kondícii. Pomôž mi robiť správne rozhodnutia, ktoré budú neustále zlepšovať moje zdravie. Moje telo je Tvojím chrámom a chcem ho udržať vo vynikajúcej forme pre Teba!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon