Túžiť viac po Bohu ako po Jeho požehnaniach

Túžiť viac po Bohu ako po Jeho požehnaniach

Spôsob vášho obcovania nech je prostý lakomstva, a majte dosť na tom, čo máte. Lebo on povedal: Nenechám ťa cele iste ani ťa neopustím. – ŽIDOM 13:5

Koľkí z nás môžu teraz povedať: „Na nikoho nežiarlim a nikomu nezávidím. Ak mu to Boh dal, tak nech si to užije?“

Slovo hovorí: „Spôsob vášho obcovania nech je prostý lakomstva, a majte dosť na tom, čo máte…“ (Židom 13:5). Verím, že Boh nás skúša, aby zistil, či žijeme podľa tohto verša.

Nastane čas, keď nám pošle niekoho do cesty, kto má presne to, čo chceme my – len preto, aby videl našu reakciu. Pokiaľ neprejdeme Jeho skúškou – „Som rád, že si požehnaný“, tak nikdy nebudeme mať viac ako máme práve teraz.

Ak si prosil Boha o niečo a ešte ti to nedal, uisťujem ťa, že to nezadržiava. Jednoducho sa len chce uistiť, že si sa zbavil závisti a urobil si Ho svojou najvyššou prioritou.

Boh chce, aby sme prosperovali v každom smere. Chce, aby ľudia videli Jeho dobrotu, ako skvele sa o nás stará. Musíme však túžiť po Bohu viac ako po Jeho požehnaniach.


Modlitba

Bože, chcem, aby si mi ukázal tie oblasti v mojom živote, v ktorých som dal priestor závisti a chamtivosti a pomôž mi preorganizovať svoje priority. Chcem túžiť po Tebe viac ako po Tvojich požehnaniach.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon