Boží dokonalý plán pre teba

Boží dokonalý plán pre teba

A práve preto dôverujem, že ten, ktorý započal vo vás dobré dielo, ho aj dokoná [to dobré dielo] a zachová až do dňa Ježiša Krista [až do času Jeho príchodu]. – FILIPANOM 1:6

„Boh má dokonalý plán pre tvoj život!“ Všetci sme už počuli túto frázu, avšak nemyslím si, že mnohí z nás tomu skutočne aj veria. Možno je to práve slovo „dokonalý“, ktoré nás trápi. Nikto nie je dokonalý, a preto len tá myšlienka byť dokonalým, nám do života prináša tlak a stres.

Dokonalosť sa zdá byť nemožná. Ale vieš čo? Je.

Boží plán nie je dokonalý preto, že my sme dokonalí. Ten plán je dokonalý, pretože ho naplánoval Boh. Dokonalosť pochádza od Neho a len On je dokonalý. Pozná nás lepšie ako sa my sami poznáme a On naplánoval a skonštruoval plán špeciálne pre naše životy.

Pavol hovorí vo Filipanom 1:6, že Boh nás spasil a začal v nás dobré dielo, ktoré aj dokončí.

Keď premýšľame o tom, ako v nás Boh pracuje, musíme si pripomínať, aký sme nedokonalí a aký je Boh dokonalý. Nikdy nič nedokážeme urobiť dosť dobre, aby sme uspokojili Božiu dokonalosť. Len Ježiš, jediný Dokonalý je dosť dobrý. Keďže sme v Kristovi, Boží dokonalý plán je pre nás realizovateľný!


Modlitba

Drahý Pane, viem, že nie som dokonalý, ale ďakujem Ti, že Tvoj plán pre mňa závisí od Tvojej dokonalosti a nie od mojej. Veľmi pekne Ti ďakujem za začaté dobré dielo vo mne. Dôverujem Ti, že ho aj dokončíš

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon