Zbavenie sa zlozvykov

Zbavenie sa zlozvykov

Nedaj sa premáhať zlému, ale premáhaj (ovládaj) dobrým zlé. —RIMANOM 12:21

Keď sme začali budovať svoj vzťah s Kristom, tak sme nastúpili na celoživotnú cestu, aby sme sa stali ľuďmi, akými nás Boh stvoril. V tomto procese sa učíme prekonávať svoje  slabosti a žiť v Božej sile. Častokrát to znamená učiť sa  zbaviť zlozvykov.

Roky som mala zvyk rozčúliť sa zakaždým, keď sa veci nediali mojím spôsobom. Možno ty máš iný zlozvyk. Možno ohováraš alebo nadávaš, piješ veľa kávy, či veľa pozeráš TV, míňaš peniaze na zbytočné veci. Nech je tvoj zlozvyk akýkoľvek, môžeš sa ho zbaviť.

Nechcem tým povedať, že je jednoduché zbaviť sa zlozvyku. Je však Božou túžbou, aby sme prevzali autoritu nad svojimi  zlozvykmi. Boh nechce, aby sme boli v „zajatí“ našich emócií – On chce, aby sme nad nimi zvíťazili.

Zbavenie sa zlozvykov si vyžaduje robenie množstva dobrých rozhodnutí, jedno za druhým. Mnohí z nás sa o to pokúšajú vlastnou silou, bez pomoci Ducha Svätého. Nakoniec však zistíme, že Bohu sa nevieme zapáčiť bez toho, aby nám v tom nepomohol.

Biblia hovorí o Duchu Svätom ako o našom „pomocníkovi “. On je vždy pripravený, ak by si sa dostal do problémov a potreboval by si pomoc. Nezjaví sa však bez pozvania. Potrebuješ Ho o pomoc požiadať.

Rimanom 12:21 hovorí, „… premáhaj (ovládaj ) dobrým zlé.“ To je jedno z najväčších tajomstiev v Božom Slove. Keď si zameraný na Boha a víťazstvo viac ako na strach zo zlyhania, vtedy je oveľa jednoduchšie sa správne rozhodovať.

Rozhodni sa ešte dnes, že budeš chodiť v Duchu, budeš premáhať zlozvyky a budeš žiť vo víťazstve!


Modlitba

Bože, som zničený životom plným zlozvykov. Preto sa rozhodujem prevziať autoritu nad pokušeniami, ktoré ma ovládajú. Budem nasledovať Tvojho Svätého Ducha, ktorý ma vovedie do nových a lepších životných návykov.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon