Jezus przyszedł, aby nas poprowadzić drogą pokoju

Jezus przyszedł, aby nas poprowadzić drogą pokoju

„By zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju”. Ew. Łukasza 1: 79 (BT)

Uważam, że pokój jest jedną z największych i najważniejszych korzyści oraz błogosławieństw, jakie możemy otrzymać od Boga. Jakkolwiek, przez życie w wiecznym pędzie często odczuwamy niemal wszystko, ale nie pokój. Jednak to nie musi wyglądać w ten sposób.

Czytając Ew. Łukasza 1: 79 dowiadujemy się, że jednym z powodów, dla których Bóg posłał Swojego Syna, Jezusa, na ziemię, było „zwracanie naszych kroków na drogę pokoju”. Jako Jego wyznawcy dostępujemy tego cudownego przywileju, jakim jest chodzenie w Bożym, nadprzyrodzonym pokoju, który nie jest zależny od tego, jak bardzo jesteśmy zajęci albo co dzieje się w naszym życiu.

Pierwsze czterdzieści lat swojego życia przeżyłam pozbawiona błogosławieństwa pokoju. Było to nieszczęśliwe czterdzieści lat. W końcu dotarłam do takiego momentu, w którym tak bardzo łaknęłam pokoju, że byłam chętna do wspólnej pracy z Bogiem, która miała przynieść wszelkie konieczne zmiany, dzięki którym mogłam w końcu doświadczać tego stanu. Teraz mogę cieszyć się życiem w  pokoju, który często przechodzi ludzkie zrozumienie. Potrafię kroczyć ścieżką pokoju, gdy w moim życiu szaleją burze, nie tylko wtedy, kiedy wszystko idzie jak po maśle.

Czy uczyniłeś już z dążenia do pokoju swój priorytet? Bóg tego od ciebie. Oczekuje. Podążaj za Duchem Świętym ku pokoju, który prawnie do ciebie należy  a znaleźć go możesz w Chrystusie.

Modlitwa

Boże, dziękuję Ci za to, że zesłałeś Jezusa, który „zwraca nasze kroki ku ścieżce pokoju”. Przymuję Twoje wielkie błogosławieństwo pokoju dla mojego życia. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon