Pan jest twoją siłą

Pan jest twoją siłą

„W końcu bądźcie mocni w Panu – siłą Jego potęgi”. List do Efezjan 6:10 (BT)

Musimy zrozumieć, że częścią szatańskiego planu dla chrześcijan czasów ostatecznych jest wpędzenie nas w znużenie i wyczerpanie. W Księdze Daniela 7:25 (BT) widzimy barwny opis wizji proroka, dotyczącej czasów ostatecznych: „Będzie (…) wytracał świętych Najwyższego”.

Bóg jednak pragnie nas zachęcić. List do Rzymian 8:37 (BT) przynosi chrześcijanom dobre wieści:Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował”. Pełne zwycięstwo oznacza, że zanim jeszcze padną pierwsze strzały, będziemy wiedzieć, kto zwycięży w tym starciu. Podoba ci się taka wizja? Bo mi bardzo!

Możemy w naszych sercach dążyć do trwania w bliskiej relacji z Bogiem – dzięki modlitwom i Jego Słowu – dzięki czemu będziemy nieustannie wzmacniani potęgą Jego obietnic. Intymna relacja z Bogiem to klucz to bycia silnym chrześcijaninem, który może przemóc diabła!

Niech Twoje życie całkowicie wypełni się zaufaniem w Bożą moc; wyzbądź się lęku przed próbami, gdyż w ogniu wykuwa się żelazo i rodzą się wojownicy i święci. Bądź silny w Nim i w Jego potężnej mocy.

Modlitwa

Boże, tylko Ty jesteś moją siłą. Nie pozwolę, by szatan wyprał mnie z sił i uczynił ze mnie słabego chrześcijanina, ale pozostanę silny w mojej relacji z Tobą. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon