Polegaj na Bogu

Polegaj na Bogu

Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. List do Galacjan 5:16 (BW)

Wierzę, że za każdym razem, gdy czujemy frustrację, oznacza to, że tak naprawdę przestaliśmy polegać na Bogu. Może uznasz, że to stwierdzenie jest bardzo odważne, ale tylko pomyśl: Bóg dał nam Ducha Świętego i Jego łaskę, która pomaga nam przechodzić przez trudne sytuacje. Frustracja pojawia się wtedy, gdy przestajemy być od Niego zależni i staramy się radzić sobie na swój sposób.

Uświadomienie sobie tego faktu bardzo mi pomogło. Za każdym razem, gdy czułam rozgoryczenie, przypominałam sobie, że próbuję robić to, co należy do Ducha Świętego. Starałam się być Duchem Świętym nr 2!

Czy zmagasz się z duchem niezależności? Kiedy odrzucasz poleganie na Bogu, w istocie mówisz: „Dobrze, Boże, doceniam, że jesteś w pobliżu, ale zobacz jak ja to robię!”. Całkowite pokładanie ufności w Bogu może być trudne, ale jest kluczem do zwycięstwa, którego potrzebujemy każdego dnia.

Kiedy Bóg nas zbawił, nie był to jednorazowy akt z Jego strony – po tym jak nam pomógł się odrodzić, nie powiedział: „Ok, proszę bardzo. A teraz jesteś zdany na siebie!”. On zbawił nas na wieczność, co oznacza, że jeśli na Nim polegamy, możemy liczyć na Jego stałe przewodnictwo i pomoc.

List do Galacjan 5:16 zachęca nas: Według Ducha postępujcie, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej. Zauważ, że ten werset nie mówi: „postępujcie według ciała, bądźcie niezależni, a nie będziecie pobłażali żądzy cielesnej”. Nie – nakazuje nam chodzić w Duchu Świętym.

Porzuć niezależność i zacznij polegać na Duchu Świętym. Obiecuję ci, że nie będziesz żałować!

Modlitwa

Boże, jesteś wszystkim, czego potrzebuję. Proszę, pomóż mi porzucić niezależność, zaufać Tobie i w pełni na Tobie polegać. Amen.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon