Dobré korene = dobré ovocie!

Dobré korene = dobré ovocie!

… jako ste prijali Krista Ježiša Pána, tak v ňom choďte, zakorenení a budovaní na ňom a upevňovaní vo viere, jako ste naučení, hojnejúc v nej ďakovaním. – KOLOŠANOM 2:6-7

Je dôležité si uvedomiť, že tvoje správanie odniekiaľ pochádza. Zlé správanie je ako zlé ovocie zo zlého stromu, so zlými koreňmi.

Dokážeš premrhať celý život jednaním s vonkajšími príznakmi, no zlé ovocie sa aj tak niekde prejaví, pokiaľ sa korene neodstránia. Tento princíp sa nikdy nezmení: zhnité ovocie pochádza z prehnitých koreňov a dobré ovocie pochádza z dobrých koreňov.

Ak naozaj chceš jednať so zlým ovocím, musíš nasledovať Pavlovo napomenutie v Kološanom a byť „hlboko zakorenený“ v Bohu.

Možno budeš potrebovať starostlivo preskúmať svoje korene. Ak sú nepríjemné, škodlivé či hrubé, nenechaj sa odradiť. Môžeš byť vykorenený zo zlej pôdy a presadený do dobrej pôdy Ježiša Krista, potom budeš zakorenený a zasadený v Ňom a v Jeho láske.

Pamätaj si, že vykorenenie môže byť bolestivé. Presadenie a zakorenenie je proces, ktorý si vyžaduje čas a úsilie, avšak len vierou a trpezlivosťou zdedíme Božie zasľúbenia.

Mojou modlitbou je, aby si bol hlboko zasadený a zakorenený v Kristovi, aby si prinášal dobré ovocie kamkoľvek pôjdeš!


Modlitba

Pane, pomôž mi presadiť moje korene zo zlej pôdy a hlboko ich zasadiť v Kristovi, aby som mohol byť dobrým stromom s dobrými koreňmi, prinášajúci dobré ovocie. Viem, že to môže byť bolestivé, no viem, že skrze vieru a trpezlivosť mi pomôžeš zmeniť môj život.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon