Falošný dôkaz, ktorý sa zdá byť skutočný

Boh nám zaiste nedal ducha bojazlivosti (zbabelosti, plachého a podlízavého strachu), ale (ducha) moci, lásky a sebaovládania. – 2. TIMOTEOVI 1:7

Každý deň sa nás satan snaží oslabiť strachom. Strach nazývam „falošným dôkazom, ktorý sa zdá byť skutočným“. Jeho zámerom je, aby nám zabránil mať moc, lásku a zdravú myseľ, ktorú Boh chce aby sme mali.

Niekedy rozmýšľame o strachu ako o emócii, ale v skutočnosti je to duch. Faktom je, že strach je jedným z najobľúbenejších satanových nástrojov, ktorým miluje zastrašovať kresťanov.
Ježiš povedal: „…Všetko je možné veriacemu!“ (Marek 9:23). Nepriateľ sa najviac bojí zapáleného, biblicky veriaceho kresťana, ktorý sa nebojí!

Hovorí sa, že strach je opakom viery, a to je pravda. Nedokážeme žiť vierou aj strachom zároveň. Strach nás ochromuje a bráni nám prijať Božie zasľúbenia. Bráni nám vykročiť a poslúchať Boha v tom, k čomu nás povolal.

Strach je potrebné priamo konfrontovať mocou viery. Musíme prehlasovať Slovo Božie a prikázať strachu, aby odišiel.
Takže, ak nabudúce zaklope strach na tvoje dvere, tak pošli vieru odpovedať!

Modlitba

Pane, upozorni ma, keď budem konfrontovaný „falošným dôkazom, ktorý sa zdá byť skutočným“. Viem, že s Tvojou pomocou dokážem zakaždým reagovať mocou viery a odohnať strach.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon