Boh má veľký plán aj pre teba!

Boh má veľký plán aj pre teba!

Ale každý nech zkúša svoje vlastné dielo a potom bude mať chválu vzťahom na samého seba a nie vzťahom na iného. – GALAŤANOM 6:4

Musíme sa prestať porovnávať s niekým iným, pretože Boh nechce, aby sme boli frustrovaní a cítili sa nehodní požehnania, ktoré nám túži dať.
Porovnávanie svojich životov so životmi iných ľudí je nefér – pre nich a aj pre nás. Je to nefér voči nim, pretože ak im závidíme to, čo majú, čo vedia, ako vyzerajú, atď., tak ich začneme nenávidieť. Potom ich nedokážeme považovať za úžasných ľudí, akými ich Boh stvoril.

Je to nefér voči nám, pretože to obmedzuje Boží plán pre náš život. Porovnávaním hovoríme Bohu: „Chcem, aby si obmedzil svoju prácu v mojom živote na toto a nič iné. Chcem byť ako tamtá osoba.“

Boh však má originálny plán pre každého z nás. Jeho plán pre teba je väčší, ako si to dokážeš predstaviť. Prestaň pozerať na Božie plány pre druhých ľudí, aby si potom dokázal chodiť v tých plánoch, ktoré má pre teba a aby si vedel prijať požehnania, ktoré prinášajú.


Modlitba

Svätý Duchu, pomôž mi úprimne preskúmať svoje srdce a odhaľ vo mne akúkoľvek závisť, nenávisť či frustráciu, ktorá vznikla kvôli porovnávaniu sa s ostatnými. Chcem byť tým, kým Ty chceš, aby som bol a žiť život, ktorý pre mňa máš.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon