Jednanie so sklamaním

Jednanie so sklamaním

Poddajte sa tedy Bohu a sprotivte sa diablovi, a utečie od vás. – JAKUB 4:7

Veľa kresťanov v živote leží pozdĺž cesty znechutených a depresívnych, pretože sa nenaučili, ako jednať so sklamaním. Nie je to však Božia vôľa, aby si žil život plný sklamania, depresie alebo znechutenia ani teraz – ani žiadny iný deň.

Súčasťou Ježišovej pozemskej služby bolo chodiť pod pomazaním Ducha Svätého a vyslobodzovať každého, kto bol utlačaný diablom. Novú nádej nachádzali sklamaní ľudia všade tam, kde sa stretli s Ježišovou mocou. Tá istá moc je dnes dostupná aj nám.

Použi túto moc na obranu pred sklamaním. Zameraj sa na Boha, rozjímaj nad Jeho zasľúbeniami, vyznávaj Jeho Slovo a podriaď sám seba a aj svoju situáciu Bohu v modlitbe. Prostredníctvom Ježiša môžeš bojovať s nepriateľovým úmyslom – stiahnuť ťa dole. Pokarhaj ho, aby ťa nemohol zničiť.

Keď sa diabol pohne smerom k tebe, môžeš byť tak duchovne naladený na Boha, že budeš schopný rozpoznať diablov úmysel, vzoprieš sa mu a prinútiš ho na útek. S Ježišovou mocou tebe danou nemá na výber, musí len utiecť.


Modlitba

Bože, neúspechy a deprimujúce veci mi prídu do cesty, no nezostanem sklamaný. Ak zostanem zameraný na Teba, odolám diablovi a vždy ho prinútim utiecť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon