Jesť „tuhý pokrm“ Božieho Slova

Jesť „tuhý pokrm“ Božieho Slova

Len dokonalým patrí tvrdý pokrm, tým, čo návykom sú vycvičení rozoznávať dobré od zlého! —ŽIDOM 5:14

Pamätám si, ako som kŕmila svoje deti. Kým som im dávala banány a broskyne, všetko bolo fajn. Ale keď som im dávala lyžicu hrachu, povedali: „Fuj!“ Tak som im zoškrabala hrášok z brady a strčila im ho späť do úst. Chvíľu mi to trvalo, no skôr či neskôr, hrášok zjedli.

Tak je to aj s kresťanmi – bábätkami. Keď začneme konzumovať Božie Slovo, začneme duchovne rásť. Prestaneme chodiť v tele a začneme robiť to, čo od nás chce Boh.

Príslovie 4:18 nám hovorí, že cesta spravodlivých je ako jasné svetlo rána, ktoré svieti viac a viac… ako rastieme v Božom Slove. Kľúčovým slovom je „rásť, pokračovať“. Potrebujeme rásť v milovaní Slova, v štúdiu a počúvaní Slova, aby nás menilo.

Prefrčal si už niekedy na semafore na oranžovú? Možno si sa ponáhľal a rozmýšľal: „Ešte to stihnem.“ Pokiaľ by si to robil znovu a znovu, skončil by si na vrakovisku. Tak je to aj s Božím Slovom.

Ak naďalej robíme to, čo by sme nemali a pokúšame sa predsa nejako „prejsť“, tak môžeme skončiť zranení. Božie Slovo je na to, aby nás chránilo.

Židom 5:14 hovorí: „Len dokonalým patrí tvrdý pokrm, tým, čo návykom sú vycvičení rozoznávať dobré od zlého!“

„Tuhý pokrm“ Slova ťa usvedčí, a to je pozitívna vec. Je to Svätý Duch, ktorý ťa upozorňuje v srdci, že tvoj postoj smrdí alebo si na zlej ceste.

Zostávanie v Slove je kľúčom k životu, vedúcemu správnym smerom. Takže nebuď bábätko… jedz tuhý pokrm Slova.


Modlitba

Bože, viem, že Tvoje Slovo je jedinou cestou k dospelosti. Veď ma a pomôž mi rásť, keď prijímam tuhý pokrm Tvojho Slova, aby som mohol byť osobou, akou si ma stvoril v Kristovi!

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon