Koreň horkosti

[na seba] dozerajúc, aby niekto nezaostával od milosti Božej (Jeho nezaslúženej priazne a duchovného požehnania), aby nevyrástol nejaký koreň horkosti (zášť, zatrpknutosť alebo nenávisť) a nenarobil nepokoja a trápenia… ŽIDOM 12:15 (ROH)

Keď vo svojom živote dáme priestor neodpusteniu, sme plní nevôle a horkosti. Horkosť sa vzťahuje na niečo, čo je štipľavé alebo ostré na chuť.

Pamätáme si, že keď mali byť deti Izraela vyvedené z Egypta, Pán im povedal, aby pripravili veľkonočné jedlo, ktoré obsahovalo horké byliny. Prečo? Boh chcel, aby jedli tieto horké byliny ako pripomienku horkosti, ktorú zažili v otroctve. Horkosť ide vždy ruka v ruke s otroctvom.
Ako začína horkosť? Vyrastá z koreňa o ktorom Biblia hovorí ako o koreni horkosti. Koreň horkosti vyrastá zo semena neodpustenia a vždy prináša ovocie horkosti.

Zatrpknutie je výsledkom zranení, ktorých sa ľudia voči nám dopúšťajú, ktorých sa nezbavíme, z vecí, ktoré si pripomíname znovu a znovu dovtedy, kým nenarastú. Čím dlhšie im dovolíme rásť a hnisať, tým hlbšie sa zakorenia. Naučte sa rýchlo činiť pokánie, pretože čím skôr to urobíte, tým to bude jednoduchšie!


Koreň horkosti infikuje celú našu bytosť – náš postoj a správanie, našu perspektívu a naše vzťahy, najmä náš vzťah s Bohom.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon