Modliť sa v Jeho mene

… Ameň, ameň vám hovorím, že všetko, za čokoľvek by ste prosili Otca v mojom mene [reprezentuje všetko KÝM SOM]… Dosiaľ ste za nič neprosili v mojom mene; proste a dostanete, aby vaša radosť (potešenie, veselosť) bola naplnená. – JÁN 16:23-24

Keď náš najmladší syn ešte stále chodil do školy, mali sme ľudí, ktorí s ním zostali, pokiaľ sme Dave a ja cestovali. Aby tí, ktorí sa o neho starali počas našej neprítomnosti, mohli ísť s ním na potrebné lekárske vyšetrenie, museli sme podpísať právny dokument, v ktorom bolo uvedené, že majú právo použiť naše meno v záujme nášho syna – doslova – môžu rozhodnúť namiesto nás.

To je to, čo urobil Ježiš pre svojich učeníkov a v konečnom dôsledku pre všetkých, ktorí by v Neho uverili. Povedal, že Boh odpovie, keď sa modlíme v Jeho mene. To je autorita, ktorá tebe aj mne bola udelená v Jeho mene.

Jeho meno Ho nahrádza – Jeho meno Ho reprezentuje. Keď sa modlíme v Jeho mene, je to rovnaké, akoby sa modlil On. Toto privilégium sa zdá byť až príliš úžasné na to, aby sme tomu verili! Môžeme tomu však veriť, pretože Písmo nám to potvrdzuje. Využi teda autoritu Ježišovho mena a použi tú moc na to, aby si prekonal zlo a priniesol Božie požehnanie tomuto svetu.

Modlitba

Bože, odvážne sa modlím v mene Ježiš, vediac, že počúvaš a si pripravený odpovedať. Ďakujem Ti za úžasné privilégium modliť sa v mene Tvojho Syna.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon