Modlitby spravodlivého človeka

Modlitby spravodlivého človeka

Eliáš bol človek ako my, ale keď sa horlivo modlil, aby nepršalo, nepršalo na zemi tri roky a šesť mesiacov. JAKOB 5:17 (SEB)

Jakob nám hovorí, že vrúcna modlitba „spravodlivého“ človeka je mocná (Jakob 5:16). Takáto osoba vložila svoju vieru v Ježiša na spasenie a odpustenie hriechov a nie je odsúdená – človek, ktorý dôveruje Bohu a dôveruje v moc modlitby. Neznamená to, že je to človek bez akejkoľvek nedokonalosti v jeho živote.

Eliáš bol Boží muž, ktorý sa nesprával vždy dokonalo, ale nedovolil, aby jeho nedokonalosti ukradli jeho dôveru Bohu. Eliáš mal vieru, no občas v jeho živote vidíme aj strach. Bol poslušný, no občas bol aj neposlušný. Miloval Boha a chcel naplniť Jeho vôľu a aj Jeho povolanie vo svojom živote. Niekedy sa však poddal ľudským slabostiam a snažil sa vyhnúť dôsledkom.

V 1.Kráľov 18 vidíme Eliáša, ako chodí v obrovskej sile, zvoláva oheň a zabíja 450 prorokov Baala. Hneď potom ho vidíme, ako ustráchane uteká pred Jezabel, stáva sa negatívnym a depresívnym, dokonca chce zomrieť.

Ako mnohí z nás, aj Eliáš občas nechal, aby ho jeho emócie ovládali. Bol človekom ako my a predsa sa modlil mocné modlitby. Jeho príklad by nám mal dať dostatočnú dôveru v „moc Slova“, aby sme porazili odsúdenie, ktoré nám povie, že sa nemôžeme modliť mocné modlitby kvôli našim slabostiam a chybám.


Nikdy nepodceňujte silu sebavedomej, účinnej a vrúcnej modlitby.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon