Nadprirodzená priazeň

Nadprirodzená priazeň

Preto ani ja nebudem zdŕžať svoje ústa; hovoriť budem v úzkosti svojho ducha; vravieť budem v horkosti svojej duše. [Ó Pane] JOB 7:11 (ROH)

Podobne ako Jób, aj mnohí ľudia majú problémy s obviňovaním Boha zo svojich problémov. Hnevajú sa na Boha! Tí, ktorí nikdy nezažili ten pocit, tomu nemusia rozumieť. Ale tí, ktorí vedia, čo to je, cítiť nepriateľstvo voči Bohu, pretože Mu vyčítajú, že im neposkytol niečo dôležité v ich živote. Veci nefungovali tak, ako plánovali. Veria, že Boh mohol veci zmeniť, keby chcel, ale keďže to neurobil, cítia sa sklamaní a obviňujú Ho za svoju situáciu.

Ak sa držíte takého postoja, musíte si uvedomiť, že je nemožné mať blízke spoločenstvo s niekým, na koho ste naštvaní. Boh je ten, kto ti môže pomôcť, takže jedinou odpoveďou je zbaviť sa hnevu. Keď ste sklamaní životom, utekajte k Bohu, nie preč od Neho.

Často si myslíme, že keby sme len vedeli, prečo sa nám určité veci stali, boli by sme spokojní. Verím, že Boh nám hovorí len to, čo skutočne potrebujeme vedieť, čo sme pripravení zvládnuť a čo nám neuškodí, ale v skutočnosti nám pomôže. S Božou pomocou sa musíme naučiť odpúšťať a nesnažiť sa v živote na všetko prísť.


Musí prísť čas, keď prestaneme žiť v minulosti a neustále sa pýtať prečo. Namiesto toho sa môžeme naučiť dovoliť Bohu premeniť naše jazvy (angl. scars – poznámka prekladateľa) na hviezdy (angl. stars – poznámka prekladateľa).

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon