Nájdi si čas, urob si čas

Nájdi si čas, urob si čas

„Nože počuj to, Jobe, postoj a pozoruj divy silného Boha!“ (JÓB 37:14)

Počula som mnohých ľudí hovoriť: „Boh so mnou nikdy nerozpráva.“ Som presvedčená, že pravdepodobnejšie je, že Ho nikdy nepočúvajú. Nevedia ako počuť Jeho hlas alebo sa voči nemu stali necitlivými. Boh sa pokúša s nami rozprávať prostredníctvom svojho Slova, prirodzených znakov, nadprirodzeného zjavenia a vnútorného potvrdenia, o ktorom som už v týchto zamysleniach na každý deň písala.

Niekedy si myslíme, že nemôžeme počuť Boží hlas, pretože v našich srdciach alebo v našich životoch sú určité prekážky, ktoré nám bránia, aby sme Ho počuli jasne. Jednou z týchto vecí je aj to, že môžeme byť príliš zaneprázdnení. Sme tak zaneprázdnení, že nemáme čas čakať na Boha alebo počúvať Jeho hlas. Môžeme byť dokonca tak zaneprázdnení duchovnými činnosťami, ako je cirkev, služba iným ľuďom, že v našich plánoch nemáme pre Boha miesto. Pamätám si obdobie, kedy som tvrdo pracovala pre Boha, až som nemala čas tráviť s Ním čas. Toto sa stáva mnohým ľuďom.

To, čo robíme pre Boha, by malo byť vždy druhoradé, až za naším osobným vzťahom s Ním. Náš čas patrí nám, preto by sme si mali múdro vyberať, čo s ním urobíme. Každý človek ho má denne rovnaké množstvo, a ak už raz prejde, nevieme ho vrátiť späť. Nech základom pre váš každodenný plán je Boh. Namiesto toho, aby ste sa snažili Boha zapracovať do vášho plánu, postavte svoj denný plán na Bohu.


BOŽIE SLOVO PRE TEBA NA DNES: Použi svoj čas múdro, ak ho premárniš, nikdy ho už nevrátiš späť.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon