Ži život bez sporov

Ži život bez sporov

Počiatok zvady je, ako keď pretŕha voda hať [z trhliny v priehrade]; preto prv, ako by sa rozmohol, nechaj spor. – PRÍSLOVIA 17:14

Spor je jednou z hlavných zbraní, ktorú nepriateľ používa proti kresťanom. Verím, že existujú tri veci, ktoré nás otvárajú duchu sporu:

1. Naše ústa: Nesprávne slová vyslovené v nesprávnom čase môžu určite začať búrku. Čím viac slov nalejeme do ohňa, tým bude väčší. Jeden zo spôsobov zastavenia požiaru je odstránenie paliva.

2. Naša pýcha: Aj keď zlé slová nás môžu otvoriť pre spor, je to pyšné srdce, ktoré odmieta byť ticho, aby bol pokoj. Pýcha požaduje, aby sme mali posledné slovo, ale Slovo hovorí, že to vedie k deštrukcii (pozri Príslovia 16:18).

3. Naše názory: Často sa môžeme dostať do sporu, keď sa snažíme presvedčiť iných o svojich vlastných názoroch. Keď si uvedomíme, že sa musíme ešte veľa učiť a prestaneme vyjadrovať svoje názory, keď to nie je nevyhnutné, získame poznanie, ktoré potrebujeme.

Nepriateľ sa bude vždy snažiť vstúpiť so sporom do našich životov. Rozhodni sa ctiť si Boha aj druhých tým, že odoláš sporom a namiesto toho sa budeš snažiť o pokoj, jednotu a porozumenie.


Modlitba

Duchu Svätý, pomôž mi dať si pozor na spory. Dávam Ti svoje slová a aj svoje názory. Túžim mať vzťahy s ostatnými bez sporov.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon