Nech Boh je tvojím sprievodcom

Nech Boh je tvojím sprievodcom

Lebo tento Boh je naším Bohom na večné veky. On nás bude vodiť až do smrti. —ŽALM 48:15

Keď Ježiš chodil po tejto zemi, vždy vedel, čo je potrebné urobiť, pretože robil len to, čo videl robiť svojho Otca. Ako nášmu Pánovi Mu môžeme dôverovať, že nás povedie správnou cestou každý deň.

Žalm 48:15 hovorí, že Boh nás vodiť [až] do smrti! Aké úžasné je vedieť, že máme sprievodcu, ktorý nás v živote dovedie z jedného miesta na druhé.
Keď môj manžel Dave a ja navštívime nejaké nové miesto, často si najmeme sprievodcu. Raz sme sa rozhodli, že preskúmame miesto sami. Rýchlo sme však zistili, že to bola úplná strata času. Väčšinu dňa sme blúdili a zúfalo sme sa snažili nájsť cestu späť.

Niekedy si myslím, že pristupujeme k životu rovnakým spôsobom, ako ja a Dave na tom výlete. Vždy je jednoduchšie nasledovať skúseného sprievodcu, ako sa sami bezcieľne potulovať. Namiesto toho, aby si šiel vlastnou cestou, rob to, čo vidíš robiť svojho Otca a dovoľ Mu, aby ťa viedol. Boh sa zaviazal, že nás povedie, preto je dôležité, aby sme Ho nasledovali.


Modlitby

Bože, nechcem žiť život ako turista bez sprievodcu, bezcieľne sa túlať svojou cestou. Len Ty mi môžeš ukázať, čo mám robiť a ako mám žiť, preto sa rozhodujem nasledovať Tvoje vedenie každý deň.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon