Nechaj to tak

Nenáhli sa k hnevu, lebo hnev spočíva v hrudi bláznov. KAZATEĽ 7:9

V živote sú určité veci, nad ktorými máte určitú mieru kontroly – môžete kontrolovať s kým trávite čas, čo jete a kedy idete napr. spať. Existuje však mnoho ďalších vecí, ktoré nemôžete ovplyvniť, ako napr. to, čo hovoria iní alebo prasknutá pneumatika, ktorá praskla počas jazdy. Spôsob, akým reagujete na niektoré veci, ktoré nemôžete ovplyvniť – bez ohľadu na to aké sú veľké alebo malé – často to určuje úroveň vášho stresu, kvalitu vášho života a zdravia.

Mám dva návrhy na vyriešenie vecí, ktoré nemôžete ovplyvniť. Po prvé, ak ich nemôžete ovplyvniť, neberte za nich zodpovednosť. A po druhé, rada hovorím: „Urob to najlepšie ako vieš, modli sa a zvyšok nech urobí Boh.“

Ľudia, ktorí sa pravidelne rozčuľujú pre veci, ktoré nemôžu ovplyvniť sa dostávajú do trápenia. Ľuďom, ktorí to nechajú tak sa darí oveľa lepšie. To, že ich necháte tak neznamená, že vás to nezaujíma, jednoducho to znamená, že ste prijali skutočnosť, že v tom čase nemôžete urobiť nič, aby ste ich zmenili. Pneumatika už praskla. Opraviť ju alebo ju vymeniť v pokoji dáva zmysel, ale hádzanie s vecami a kopanie do pneumatiky zmysel nedáva. Ak sa vhodne vysporiadame s každým stresom, keď príde, neskončíme tak, že vybuchneme vo frustrácii z nevyhnutných nerovností na ceste životom.


Boh môže dokonca použiť nepríjemnosť alebo frustráciu pre vaše dobro. On je tu s vami a má to pod kontrolou. Ak Mu dôverujete, že On veci vyrieši, budete môcť prechádzať vzostupmi a pádmi života s pokojom, radosťou a silou.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon