Nemaj prehnaný názor o sebe

Nemaj prehnaný názor o sebe

Lebo ak niekto myslí, že je niečím [príliš dôležitý na to, aby blahosklonne prevzal náklad iného] nie súc ničím [nadradenosť mimo vlastnej hodnoty], sám seba zvodí. – GALAŤANOM 6:3

Biblia nás opakovane varuje pred pýchou. Neviem dostatočne zdôrazniť nebezpečenstvo pýchy. Pozri, keď sa dostaneme do pýchy, dávame tým nepriateľovi priestor pre veľký vplyv na nás.

Keď máme o sebe príliš vysokú mienku, spôsobuje to, že si iných vážime menej, zabudneme dôverovať Bohu a ignorujeme pravdu, že v skutočnosti sme bez Boha nikým.

Takýto druh postoja alebo zmýšľania je pre Pána ohavný. Musíme mať svätý strach z pýchy a pamätať si, že sme jedineční a hodnotní, pretože nás Boh miluje a odpustil nám a nie preto, že sami môžeme dosiahnuť veľké veci.

Je dôležité pochopiť, že ak kedykoľvek alebo v čomkoľvek vynikáme, je to len preto, že nám Boh dal dar milosti urobiť to. V momente, keď si myslíme, že sme dosiahli veľké veci našou vlastnou silou, dostávame sa do pýchy.

Pamätaj si, že patríme Bohu. Namiesto toho, aby sme mali prehnaný názor o sebe, radšej sa zamerajme na Božiu veľkosť a Jeho lásku k nám. Len vďaka Jeho milosti môžeme uspieť vo všetkom, čo nás On povoláva urobiť.


Modlitba

Pane, všetko dobré vo mne a v mojom živote pochádza od Teba. Takže sa pokorujem pred Tebou a činím pokánie z každej pýchy, ktorú ešte mám, vediac, že ak uspejem a budem vynikať, je to len kvôli Tvojej milosti a dobrote.

Facebook icon Twitter icon Instagram icon Pinterest icon Google+ icon YouTube icon LinkedIn icon Contact icon